Kokkutulekud

Kokkutulekud

Tutvustus | Piletid | Asukoht | Registreerumine | Ajakava | EsinejadVõistluste juhendid | Vabategevused | T-särk ja müts | Auhinnad | Ekskursioonid | Tulemused | Partnerid ja toetajadSisekorra soovitused/nõuded | Kontakt | MaavanemadFotokonkurss “Seltsis on segasem” | Galerii | Memo ajakirjanikele |  Toimunud kokkutulekud


Tutvustus

Jahimeeste ja -naiste aasta suursündmus toimub juba 37. korda, seekord 7.-9. juulini juba tuttavas Toosikannu puhkekeskuses.

Kokkutulekul jätkub tegevust kõigile – leiab jahinduslikke ja rahvuslikke jõukatsumisi, sobilikke tegevusi erinevatele vanusegruppidele.

Kokkutuleku platsil on avatud kaubatänav, kust leiab nii süüa-juua kui ka kõikvõimalikke kaupu. Samuti tehakse seal erinevaid degusteerimisi ja koolitusi. Palume arvestada, et enamikes kaubatänava kohtades ei ole võimalik kaardiga tasuda. Seega soovitame varuda sularaha. Kohapeal on staabis võimalik ka teenustasu eest sularaha välja võtta.

Kohapeal edastab infot kokkutuleku raadio 94,2 MHz


Eesti jahimeeste XXXVII kokkutulek toimub 07.-09.07.2017
Raplamaal Toosikannus

 

Hea jahimees, naiskütt ja sõber!

Suvi on täies hoos ja juuli teisel nädalalõpul toimub traditsiooniline Eesti Jahimeeste kokkutulek.

Viis järjepidevat aastakümmet on kestnud jahimeeste koostöö Eesti Jahimeeste Seltsis ja seekordne suursündmus on seetõttu juubelihõnguline ja võib-olla ka pisut nostalgiline. Aga ainult pisut, sest EJS on kiiresti arenev organisatsioon ja kokkutulek pakub piisavalt ka palju uut tulevikku vaatavat ning innovatiivset.

Kutsume Teid kõiki Toosikannule, mis on kahtlemata üks parimatest kohtadest, kus selline hulk jahimehi ära mahub. Lisaks 5000 kokkutulijale on Toosikannu hirveaias üle 300 hirve.

Jahimeeste kokkutuleku puhul on tegemist peresündmusega, nii et naised, lapsed, kaaslased, sõbrad on kõik oodatud ja teretulnud. Muidugi ka jahikoerad!

Pakume suurel hulgal meelelahutust, põnevaid koolitusi ja võistluspinget. Rongkäik algab kell 18.00. See on see koht, kus seltsidel on võimalus näidata oma lippe ja vappe jm atribuutikat.

Reedel kella seitsmest alustab pealaval kontserdiga Jarek Kasar. Kell kaheks esineb Heino & Huntfishi telgis Sakari Kuosmanen ja kell üheksa Luha telgis Night Felony. Õhtul algusega kell 22.00 pealaval Anne Veski.

Laupäev on samuti täis põnevaid tegemisi. Seltsid võistlevad omavahel ja vaatajatele pakub see erilisi hetki. Juba hommikul algab kokandusvõistlus ja pealtvaatajatel on võimalus näha, kuidas valmivad tõelised hõrgutised. Jahisarve puhumine, laskevõistlused, vibuküttide demonstratsioonid, jahinugade meisterdamine, maitsva ulukivorsti valmistamine, võrkpall, jahijutud, jahikoerte demonstratsioon, käesurumine, rammumehe võistlus, kirveviskamine – see on ainult osa loetelust, millest saab iga kohaletulnu osa.

Lisaks on platsil rikkalik kaubatänav, kus pakutakse ja esitletakse kõike jahimehele vajalikku. Meeli erutavad Liviko ja Jäägermeistri demotüdrukud ja lihameeste pannidel särisevad ulukilihatooted, kõike seda saab kuulata spetsiaalsest jahiraadiost (94,2 MHz), millist programmi kolme päeva jooksul toodame.

Ootame Teid kõigest sellest osa saama!

Eesti jahindus on täna heal järjel ja kokkutulek on selle indikaator. Oleme hästi organiseerunud huvigrupp, kellega arvestatakse. Tulles igal suvel organiseeritult kokku näitame ühiskonnale oma olemasolu ja võimekust. Tule Sinagi ja saa osa kõigest parimast, mida pakume ja näita oma tulekuga, et oleme olemas.

Me ei ole ajalukku kaduv grupp vaid vastupidi – arenev, suurenev, noorenev ja järjest paremini organiseeruv ühiskonna osa, kes esindab traditsioonilist ugrilikku loodusfilosoofiat. Kokkutulek on selle ilmekas tõendus.

Tuleme kokku Toosikannul 7.-9. juulini! Jahimeestel on pidu!

Olete väga oodatud!

 


Piletid

Kokkutuleku piletite eelmüük ja võistlusalade registreerimine kestab kuni 1. juulini. 

EJS liikmele eelmüügist

12 eurot

Mitteliikmele eelmüügist

16 eurot

Lastele kuni 12 aastat (k.a) (eelmüügist ja kohapealt)

tasuta

Üle 70 a (eelmüügist ja kohapealt)

5 eurot

Kohapeal kõigile

18 eurot

Auto, haagis, haagissuvila eelmüük

12,50 eurot

Auto, haagis, haagissuvila kohapeal

15 eurot

Mootorrattaid, rollereid, jalgrattaid

tasuta
Võistlusalad (v.a haavli- ja kuulilaskmine) 35 eurot
Haavlilaskmine 50 eurot
Kuulilaskmine 80 eurot
 
Roheline on tavapileti käepael, kollane alaealise (kuhu tuleks peale kirjutada vanema telefoninumber) ning sinine on pensionäride käepeal.

Kiireimaks sissepääsuks tuleb täidetud autopilet asetada auto armatuurlaule ning käepaelad peavad olema kinnitatud omaniku käele; lapsepiletile palume kirjutada vastutava inimese telefoninumbri. Kollane käepael on lastele, sinine pensionäridele ja roheline on tavapilet. 

Jahimeeste kokkutuleku autoloa kaart ja käepaelad.

Asukoht

Toosikannu puhkekeskus, Jõeküla küla, Käru vald, 79218 Raplamaa

 

Kokkutuleku ala kaart

Registreerumine

  • PILETITE EELMÜÜK ON LÕPPENUD (pileteid saab osta kohapealt kokkutuleku väravast)

Jahimeeste kokkutuleku võistlusalade nimeline elektrooniline registreerimine lõppeb 07.07.17 kell 20:00.

Palume jahiseltside ja/või meeskonna juhtidel oma võistkonna liikmed nimeliselt registreerida! 

Jahijutt: https://goo.gl/forms/9wUefgBg5UYST5ap2
Jahisarve puhumine: https://goo.gl/forms/shjOBuN8if3n3COr2
Juhtide võistlus: https://goo.gl/forms/1LctIOuvGdc6kyFD2
Kokandusvõistlus: https://goo.gl/forms/qOSzQE5X7xURr6pB2
Kutsemitmevõistlus: https://goo.gl/forms/l8MwIDTX8qLWoM9A3
Peibutamine: https://goo.gl/forms/tA1iBXiXuaar4Reu1
Viktoriin: https://goo.gl/forms/nzcP1yh3wW12R9Gj2
Võrkpall: https://goo.gl/forms/aeowLSLRxKTZsF7m1
Rammumees: https://goo.gl/forms/EdvBAgyOo3CKMLLu2

Ajakava

Kokkutuleku ajakava (PDF, DOC)
Esinejad

Reedel pärast pidulikku rongkäiku alustab pealaval muusikalist programmi Jarek Kasar.

Jarek, varasemalt tuntud ka kui Chalice, on mitmekülgne muusik, laulja ja helilooja. Muusikukarjääri alustas ta räpparina, kuid tema muusikalised katsetused segavad elektrooniliste ja sageli eklektiliste kompositsioonidena musitseerimise traditsioone üle maailma, alates Aafrika päritolu rahvamuusikast kuni tänapäevase elektroni välja.

Huntfishi telgis astub reedel üles Soome Soome armastatud laulja-laululooja-näitleja Sakari Kuosmanen.

Luha telgis esineb reede õhtul Night Felony, kes on peamiselt eesti keelset pop ja punk-rokki viljelev ansambel. Lisaks mitmetele kaveritele esitavad noormehed ka omaloomingut.

Pealaval esineb kl 21.00 kohalik šõutantsutrupp Väntvõllid.

Õhtu lõpetab suure šõuga rahva poolt palavalt armastatud Anne Veski, kes suuremat tuvustust ei vaja.

 

Teisel päeval lõpetab võistlused kaubatänaval Huntfishi telgis kell 20.00 Eesti tantsumuusikabänd IZ 58.

 

Õhtul paneb aga pealaval puusad nõksuma Superstaarisaate võitja, popp- ja rnb-stiili viljelev laulja Liis Lemsalu.

Teise kokkutuleku õhtu lõppakordiks on samuti Superstaarisaate võitja ning palavalt armastatud hõbehäälne poppmuusik Ott Lepland.

 

Võistlused

Jahimeeste kokkutulekul on üldarvestusse kuuluvad võistlusalad ja vabaalad.

VÕISTLUSTE ÜLDJUHEND

Üldarvestusse kuuluvad 10 võistlusala:

VÕISTLUSTE JUHENDID KOKKU (DOC, PDF)

  1. Kokandus (kokandusvõistluse juhend)
    2. Peibutamine (peibutamisvõistluse juhend)
    3. Jahisarv (jahisarve puhumise juhend)
    4. Taidlus (jahijutu või jahiteemalise esinemise juhend) – uuendatud 6.07.2017
    5. Adavere lihatööstuse viktoriin (viktoriini juhend)
    6. Juhid (juhtide võistluse juhend)
    7. Luha haavlilaskmine (haavlilaskmise juhend, muudetud 01.06.2017)
    8. Linnamäe kuulilaskmine (vintrauast) Saare Uluki kuulilaskmine (sileraudsest) (kuulilaskmise juhend, muudetud 01.06.2017)
    9. Kutse-mitmevõistlus (kutse-mitmevõistluse juhend, kutsemitmevõistluse läbiviimiskohad ning stardijärjekord)
    10. Laager (ainult maakondlik arvestus) (laagrivõistluse juhend)

Vabaalad:

  1. Rammumehe võistlus (rammumehe juhend)
  2. Võrkpall (võrkpalli juhend)

 

Laskmisvõistluse finaali ajakava

Aeg: laupäev, 08.juuli 2017 kell 09.00

Koht: Toosikannu Puhkekeskuse lasketiir

JME-2
09:00 Keila JS
09:50 Pühaste Kütid

VJM-2
10:40 Saarte JS
11:30 Uluk II
12:20 Järvamaa
13:10 Rimmu Kütid
14:00 Harju JK
14:50 Läänemaa

CSP 50

09:05 Pärnu JK, Saarte JS,
09:35 Läänemaa, Mõniste JK,
10:05 Ida-Virumaa Kiviõli, Ida-Virumaa Avinurme,
10:35 6.; 5. tulemus
11:05 4.; 3. tulemus
11:35 2.; 1. tulemus

Lisainfo: Kaupo Kindsigo, tel 505 0221

 

Vabategevused kokkutulekul

Lisaks kohustuslikele võistlusaladele on programmis tegevusi, mis sobivad praktiliselt kõigile huvilistele.

LAUPÄEV

  • Hommikujooga. Kell 8.00 ja 9.00 on kõigil võimalik vabaalal osa saada hommikujoogast, mida juhendab joogatreener Ivo Raenok.
  • Ekskursioonid. Väikese tasu eest on kõigil võimalik Raplamaa ekskursioonile minna. Bussid väljuvad kel 10.00.
    Jahinoa valmistamise koolitus. Kella 9.00 on Jaanikese (Otoluxi) telgis võimalik osa saada koolitusest, kus valmistatakse jahinuge.
  • Võrkpalli turniir. Võrkpalli võistlus toimub algusega kell 10.00 kaubatänaval palliplatsi alal. Osaleda võivad kõik huvilised ning võistkond peab olema 6‒8-liikmeline.
  • Studio Viridise loodushariduse telk lastele. Lastealal on Studio Viridis välja pannud loodusharidusliku telgi, kus saab mängida äraarvamise mänge Eesti looduse tundmise teemal, joonistada hundi portreed ning meisterdada kokkutuleku alalt leitud prügist prügihunte. Näha on ka jahitrofeed ning elusuuruses hunti. http://www.studioviridis.ee/
  • Tegevusi lastele kogu päevaks. Lastealal on kogu päevaks lastele tegevusi, kus saab joonistada, mängida jm põnevat teha. Lastele on lustimiseks välja pandud ka batuut. Alates kella 11-st on alal avatud ka ajakirja Eesti Jahimees telk, kus saab ajakirja kaanepilti joonistada ja meisterdada muud põnevat. Samuti esineb lastele Eesti lastekirjanik Jaanus Vaiksoo, kes loeb oma põnevaid lasteraamatuid jms.
  • Hirvesafarid. Koos matkajuhiga sõidetakse kell 10.00 Toosikannu Loomapargi maadele. Teekonnal külastatakse söödakohti, metsloomadele iseloomulikke elupaiku ning jutustatakse lugusid loomade tegevusest. Hea õnne korral saame ulukisafari käigus näha ja jälgida punahirvede, aga ka nt metskitsede ja väikeulukite tegevust.
  • Lõksupüügi koolitus. Alates kella 11-st tutvustatakse kaubatänaval Jaanikese telgis koolitusel erinevaid lõksupüüke ja nende kasutusviise. Koolitust juhendab Peeter Hussar.
  • Veikandi vorstikoolitus. Peamaja juures toimub kell 11.00 vorstikoolitus.
  • Jahinugade testimine kopranülgimise näitel. Kell 12.00 toimub kaubatänaval Jaanikese (Otoluxi) telgis jahinugade testimine kopranülgimise näitel. Jahinduskoolitaja Peeter Hussar nülib koolituse tabeks kobrast ning näitab töövõtteid erinevate jahinugade peal.
  • Vibu ja kirves. Vabaalal on võimalik lasta vibu ja visata kirvest alates kella 14.00-st. Lisaks saab MTÜ Vibujahiklubi Mägilaste infotelgis sooritada vibujahi laskekatset, tutvuda erinevate vibutüüpidega, proovida laskmist plokkvibuga jpm. Kell 14.00-14.30 toimub koprajahi demo vee ääres.
  • Jahikoerte demonstratsioon. Eesti jahikoerte tõuühing esitleb kell 14.00 jahikoeri (retriiverid, linnu- ja veekoerad). Samuti on võimalik saada kell 12.00-14.00 ja 16.00-17.00 veterinaararsti individuaalseid nõuandeid EJTÜ telgis
  • Naiste kokanduskoolitus. Kell 15.00 on naistel võimalus kaubatänaval Avastaja telgis osaleda ulukilihast toitude valmistamise töötoas. Naiskütt ja kokaraamatu “Maitsvalt ulukilihast” autor Kerlin annab näpunäiteid ulukilihast toitude valmistamiseks. Koos vaadatakse kokaraamatus olevaid retsepte ning valmistatakse Big Green Eggiga ka üks metsikult maitsev eine.
  • Rammumehe võistlus. Kell 18.00 on kaubatänaval kõigil võimalik osaleda rammumehe võistlusel.

 

T-särk ja müts

Jahimeeste kokkutuleku T-särki ja mütsi saab ette tellida 5. juulini.

Kaabud on saadaval kahes värvis (beežikas-pruun ja sinine) ja mõõdus (naistele ja meestele). Ettetellides on hind 13 eurot, kohapeal 15.

Jahimeeste kokkutuleku T-särk on seekord kahte värvi – kirsipunane ja pruun. Ettetellides on hind 9 eurot, kohapeal 10. Suuruseid on seinast seina (S–3XL). 

T-särki ja mütsi saab ettetellida 5. juulini. Ettetellitud särgid saab kätte kohapeal laupäeval kella 20.00ni.

Lisainfo ja ettetellimine:
Ivo Kesamaa 52 45 433 ja iff.kesa@mail.ee 

Auhinnad

Parimatest parimad võistlejad ja abilised saavad jahimeeste kokkutulekul pärjatud ka eritellimusena tehtud kokkutuleku medaliga, mis on valminud tuntud Eesti keraamiku Kadri Kaerma käe all.

Juubelihõngulisel kokkutulekul on läbi aegade suurimad auhinnad.

Peaauhinna ehk esimese koha auhinnad paneb välja Heino & Huntfish, II koha auhinnad Luha lihatööstus ja III koha Linnamäe lihatööstus. Samuti on auhindu ka Olerexilt jt koostööpartneritelt.

Üldarvestus

I koht. Peasponsor Heino & Huntfish paneb välja 2500 euro väärtuses jahimehele vajalike tarvikutega auhinnakomplekti: põdra väljaveo kelgu, telferi, aku jõul töötava universaalse lihasae.

II koht. 1800 euro väärtuses pööratav uluki lahkamise statiiv Luha lihatööstuselt.

III koht. Linnamäe lihatööstus paneb välja Brentexi haagiskäru (väärtus 900
eurot).

IV koht. Olerex paneb välja 600 euro eest kinkekaarte.

V koht. 400 euro väärtuses kinkekaarte Olerexilt.

 

Ekskursioonid

Jahimeeste kokkutulekule tulemise boonus on see, et saab lähemat tutvust teha ka imekauni Raplamaaga!

Lisainfo ja maksmine kohapeal staabis. Tasumine kohapeal sularahas.

Registreerumise leiab SIIT.

Ekskursioonid toimuvad Raplamaa huvitavamates paikades, kus külastatkse nii mõisahooneid, muuseume, linnuseid, linnas olevaid vaatamisväärsusi kui ka muud põnevat.

8. juulil algab väljasõit kahele ekskursioonile kella 10-st (erinevad marsruudid). Huvilisel tuleb valida kahe marsruudi vahel – kas Järvakandi-Kehtna suund või Juuru-Kohila.

I ekskursiooni (Järvakandi-Raikküla-Rapla-Kehtna) programm

Toimumise aeg: 08.07.2017 kell 10.00-14.00
Giid Kalju Idvand

Ekskursiooni marsruut:

  • Järvakandi. Järvakandi Klaasimuuseum kogub ja tutvustab klaasi ajalugu Eestis, sealhulgas Eesti klaasitööstuste ajalugu. Lisaks klaasi käsitsi valmistamise ja masinatega tootmise tutvustamisele ning mitmetele vahetatavatele näitustele on avatud muuseumi klaasikoda, -stuudio. 
  • Raikküla. Raikkülas on unikaalne klassitsistlik mõisahoone. Lisaks asub mõisas üks põnevaid mõistatusi – suurejooneline maa-alune ehitis, mille kohta info ajalooürikutes puudub. Mõisas on vabakujunduslik inglise stiilis park, mis on avatud kõigile külastajatele tasuta. Pargis asub mõisa viimastele baltisakslastest omanikele – Keyserlingidele pühendatud mälestuskivi ja Alexander von Keyserlingi sõbra Otto von Bismarcki 200. sünniaastapäeva tähistav pink.
  • Rapla. Raplas asub mitmeid vaatamisväärsusi. Rapla kirik üks Eesti kahest praegusest kahetornilisest luteri kirikust. Lisaks paikneb kirikuaias Jaan Koorti loodud kuuemeetrine Saaremaa dolomiidist mälestusmärk. Lisaks on Raplas kahe kaarega paekivist kaarsild, lauluväljak jm põnevat.
  • Kehtna. Kehtna alev asub Kehtna vallas, mis kuulub Eesti suuremate valdade hulka. Kehtnas asub Kehtna Majandus- ja Tehnoloogiakool ja Kehtna Põhikool. Samas on olemas ka kaunis Kehtna mõis. Külastaja saab ära käia ka Peetri kirikus.
II ekskursiooni (Juuru-Atla-Mahtra-Angerja-Kohila) programm

Toimumise aeg: 08.07.2017 kell 10.00-14.00
Giid Virve Õunapuu

Ekskursiooni marsruut:

  • Juuru. Juuru asub 15 km Raplast kirdes ja 55 km Tallinnast lõunas. Alevikus asuvad Juuru tammed ja Juuru Mihkli kirik koos kirikuaia ja kirikuaia kabeliga. Samuti on alevikus Juuru kalmistu ja Juuru õigeusu kalmistu. Külastada saab ka Atla-Eeru kõrtsihoonet, mis on tunnistatud riiklikuks kultuurimälestiseks.
  • Atla. Atla mõis on Eesti üks vanimaid mõisaid. Seal asub ka kaunis mõisakeraamikamaja, mis alustas 1991. aastal keraamikatootmist vanades mõisaaegsetes hoonetes. Nende on tuua inimesteni kvaliteetseid Eestis toodetud savist keraamikat. 
  • Mahtra. Mahtra sõjaväli asub 4,5 km kaugusel Juurust. See on endine Mahtra mõisa õu, kus 1858. a toimus Mahtra sõda.
  • Angerja. Angerja vasallilinnus asub Rapla maakonna põhjaservas Kohila vallas Angerjal. See on üks vanemaid kiviehitisi Raplamaal.
  • Kohila. Kohila alev on Rapla maakonnas Keila jõe kaldal, Kohila valla keskus. Kohilas on nii Kohila mõisa ja Tohisoo mõisa peahoone. Viimases asub õppekeskus. Alevis on palju parke. Seal asub Raplamaa suurim eestikeelne gümnaasium, spordikompleks ja nüüdisaegne staadion.

 

Tulemused (uuendatud 25.07)

Võistlusalade tulemused (eraldi):

Eellaskmine (muudetud 19.06.2017):
Haavel individuaal (pdf)
Haavel meeskondlik (pdf)
Kuul meeskondlik (pdf)
Sile kuul individuaal (pdf)
Vint kuul individuaal (pdf)

Partnerid ja toetajad

Peasponsor:
Suursponsorid:
Partnerid ja toetajad:

 

Sisekorra soovitused/nõuded

  1. Territooriumil on keelatud lahtise tule tegemine.
  2. Territooriumil on õigus viibida ainult pileti lunastanud külalistel. Käepael peab olema kinnitatud käele terve sündmuse jooksul.
  3. Sõidukid on lubatud territooriumile ainult eeskirjade kohaselt täidetud autoloa olemasolul. Maakondade majutusplatsidel ei ole lubatud sõidukitel liikuda sündmuse ajal. On lubatud ainult saabuda 07.07.2017 ja lahkuda 09.07.2016. Kui maakondades on külalisi, kes soovivad vahepeal lahkuda, siis nende jaoks on olemas eraldi parkimisplats ja telkimisala.
  4. Öörahu algab maakondade majutusplatsidel hiljemalt kell 03.00.
  5. Väljaspool majutusala asuval kokkutuleku territooriumil ei ole kaasa võetud alkoholi tarbimine lubatud. Kõik leiavad endale sobiva joogi kohapealsetest müügipunktidest. Oma alkoholi tarbimine on lubatud majutusalal.

 

Kontakt

Peakorraldaja: OÜ Kuusk, Indrek Sander, indrek@kuusk.ee, 56 202 242
Üldkorraldus ja peatänava korraldus: Tõnis Korts tonis.korts@ejs.ee, 511 8673
Piletite eelmüük: Karri Urban 6025970, karri.urban@ejs.ee
Peakohtunik: Urmo Sitsi, urmo@sitsi.ee
Kohapealne koordinaator: Leo Kass, 5649 5643, leo@toosikannu.ee
Press/kommunikatsioon: Andra Hamburg, andra@ejs.ee, 5685 4412

Korraldajad tunned ära rohelise T-särgi järgi (Tegelane). Lisaks on avatud infomaja/staap.

 

Maavanemad

Platsi peal aitavad elu-olu korraldada maavanemad. Maavanema tunned ära särgi järgi.

Harjumaa Aldo Laid 5093630
Hiiumaa Eigo Jõhvik 53467868
Ida-Virumaa Karl-Johannes Kärner 5219057
Järvamaa Arvi Luuk 5143156
Jõgevamaa Aigar Jürjens 5056602
Läänemaa Aarne Taal 5022756
Lääne-Virumaa Jaan Villak 5165612
Pärnumaa Eero Nõmm 5296428
Põlvamaa Anne Vasarik 5296750
Raplamaa Ats Nõlvak 51990426
Saaremaa Vilnar Rei 5038029
Tartumaa Liivi Amor 5516325
Valgamaa Rein Rosenberg 58358395
Valgamaa Kaisa Kann 58547665
Viljandimaa Priit Vahtramäe 5204243
Võrumaa Harri Parker 526 7778

NB! Hea kokkutulekuline, kes soovib tulla hiigelsuure varjualusega/majaks lahtikäiva haagisega maakonna platsi peale, annab sellest ette teada, et maavanem oskaks platsi paiknemisel sellega arvestada/arutab enne maavanemaga selle paigutuse läbi!

 

Jahimeeste kokkutuleku fotokonkurss “Seltsis on segasem”

Üha enam jäädvustatakse sündmusi läbi nutitelefonide ning kiireim info levib just sotsiaalmeedia kaudu, mistõttu on Eesti Jahimeeste Selts (EJS) kolinud ka internetti. Nimelt korraldab EJS jahimeeste kokkutulekul fotokonkursi „Seltsis on segasem“.

Selleks pole vaja teha muud, kui tulla jahimeeste 37. kokkutulekule, mis toimub 7.-9. juulini Raplamaal Toosikannu puhkekeskuses ning üles laadida sotsiaalmeediasse (Facebooki või Instagrami) foto teemal „Seltsis on segasem“. Kõige teemakohasem ja ägedam pilt võidab!

Osalemise reeglid ja tingimused

Ootame pilte Jahimeeste kokkutulekust teemal „Seltsis on segasem“. Arvesse lähevad kõik pildid, mis on tehtud vahemikul 07.07.‒08.07.2017 Toosikannu puhkekeskuses.
Foto peab haakuma konkurssi teemaga „Seltsis on segasem“ ning see võib kujutada inimesi, loomi jms melu. Iga osaleja võib esitada kuni kolm (3) fotot.

Foto tuleb üles laadida Eesti Jahimeeste Seltsi jahimeeste kokkutuleku ürituse Facebooki lehele, märkides ära „Seltsis on Segasem“ või kasutades vastavat teemamärki, või laadida foto Instagrami kasutades teemamärki (hashtagi) #seltsisonsegasem, #jahimeestekokkutulek. Pildi juurde võib lisada ühelauselise kirjelduse, mis pildil toimub.

Tööde puhul hinnatakse nii pildi kvaliteeti kui sisu osa. Viimane fotode esitamise tähtaeg on laupäeval, 8. juuli õhtul kell 22.00. Võitjad kuulutame EJS-i kanalites välja esimesel võimalusel.

Võitjad ja auhinnad

Konkursi viiele (5) parimale foto omanikule paneb auhinna välja Eesti Jahimeeste sponsorid.

Auhinna saavad viis parimat (Facebooki ja/või Instagrami) fotot. Auhinnad antakse võitjatele kätte pühapäeval, 9. juunil kell 11.30, mil toimub kokkutuleku lõpetamine ja autasustamine.
Korraldaja jätab endale õiguse kasutada konkursile esitatud töid kodulehel, ajakirjas jms kanalites.

Zürii:
Züriisse kuuluvad ajakirja Eesti Jahimehe poolt välja valitud 3‒4 liiget.

Lisainfo: Andra Hamburg – andra@ejs.ee, tel 5685 4412

 

Galerii

Kolmepäevast jahimeeste kokkutulekust saab suurt galeriid vaadata SIIT.

Jahimeeste kokkutuleku fotosid on päeva kaupa võimalik vaadata SIITSIIT ja SIIT.

 

Memo ajakirjanikele 

Eesti Jahimeeste Seltsis (EJS) toimub aastas traditsiooniliselt kolm tähtsamat sündmust: kolmekuningapäev, jahimeeste kokkutulek ning jahirahu väljakuulutamine. Jahimeeste aasta suursündmus – jahimeeste kokkutulek toimub tänavu juba 37. korda.

Esimene jahimeeste kokkutulek toimus 1968. aastal Kohtla-Järve Toila-Orus ning on aastatega kasvanud suureks suviseks jahimeeste ja nende sõprade, partnerite festivaliks. EJS tähistab tänavu 50. tegevusaastat, mistõttu seekordne suursündmus on juubelihõnguline ja pisut ka nostalgiline.

7.‒9. juulini toimub Toosikannu puhkekeskuses jahimeeste iga aasta tähtsaim sündmus – jahimeeste kokkutulek. Seekordse sündmuse peateemaks on „Seltsis on segasem“, mis tähtsustab koostööd ja ühistegemisi läbi aastate.

Kokkutulek baseerub laias laastus kolmel alal: võistlused, koolitused ja meelelahutus.

Jahimehed võistlevad seltside arvestuses 10 alal: kokandus, peibutamine, jahisarve puhumine, taidlus (jahijutt või jahiteemaline esitlus), viktoriin, juhtide võistlus, haavlilaskmine, kuulilaskmine, kutse-mitmevõistlus ja laagrivõistlus (ainult maakondlik). Lisaks toimuvad rammumehe ja võrkpalli võistlused, kuhu on oodatud mõõtu võtma ka külalised. Pealtvaatajatele pakuvad kindlasti enim põnevust jahisarve puhumine, taidlus, peibutamine, kutse-mitmevõistlus ja rammumehe võistlus.

Kaubatänaval toimub laupäeval hulganisti koolitusi jahimeestele, aga ka teistele huvilistele. Nt kell 9.00 algab kaubatänaval jahinoa valmistamise koolitus, kell 11.00 toimub aga lõksupüügi koolitus, mida juhib Peeter Hussar. Samal ajal toimub peamaja juures Veikandi vorstikoolitus. Lisaks on kaubatänaval kell 15.00 naiste kokanduskoolitus.

Alati on paelunud osavõtjaid ka topisemeistrite tööd. Sellel aastal teeb Janno Lang kokkutuleku kaubatänaval hunditopiste kollektsiooni esmaesitluse. Väljapaneku teeb eriliseks suur hundikaavikute arv ja fakt, et meister on hundid ise küttinud.

Jahimeestele on avatud kaubatänav, kust leiab laia valiku söögi-, jahindus- jm tarbeid. Kaubatänav kujutab endast Eesti jahinduslikku minimessi, kus iga enesest lugupidav firma on kohal. Eraldi koht on kokkutulekutel alati olnud ka ulukiliha kokkuostjatel ja selle väärtustajatel. Nende väljapanekul saab igaüks proovida, mis maitse on ulukilihal.

Meelelahutust pakuvad esimesel päeval Eesti üks andekamaid riimimeistreid – Jarek Kasar, samuti lahutavad meelt Sakari Kuosmanen ja Night Felony ning õhtu lõpetab Anne Veski.

Teisel päeval on võimalik osa saada hommikujoogast, samas aga leidub loodushariduse teemalises telgis lastele tegevusi kogu päevaks. Veel korraldab Toosikannu peremees Leo Kass hirvesafareid, vabaalal saab proovida vibu ja kirvest, sooritada laskekatseid jms. Vabaalal toimub ka jahikoerte demonstratsioon. Õhtu lõpetab kaubatänaval tantsubänd IZ 58, peatänaval panevad rahva kaasa elama aga Liis Lemsalu ja Ott Lepland.

Kolmanda päeva tõmbavad võistluste joone alla peibutus- ja juhtide võistlus. Seega jätkub kokkutulekul tegevusi kõigile – huvilistele tehakse kaubatänaval koolitusi, jahimehed saavad omavahel võistlustulle astuda ning teised festivalinautlejad saavad osa meelelahutusprogrammist.

Kohapeal edastab infot kokkutuleku raadio 94,2 MHz. Raadio juhtimise on enda peale võtnud kokkutuleku raadiohääl Renxx.

 


Toimunud kokkutulekud:

EJS kokkutulekud läbi aegade:

  1. 1968 Kohtla-Järve Toila-Oru
  2. 1970 Võru Võru-Kubija
  3. 1972 Jõgeva Siimusti
  4. 1974 Haapsalu Kirimäe
  5. 1976 Rakvere Kunda-Lammasmäe
  6. 1978 Tartu Elva
  7. 1981 Valga Rulli
  8. 1983 Harju Paunküla
  9. 1985 Pärnu Võiste
  10. 1987 Põlva Intsikurmu
  11. 1989 Rapla Paeküla
  12. 1991 Paide Simisalu
  13. 1993 Saaremaa Sõrve-Pagila
  14. 1994 Viljandimaa Ulge
  15. 1995 Harjumaa Niitvälja
  16. 1996 Hiiumaa Õngu
  17. 1997 Ida-Virumaa Kauksi
  18. 1998 Võrumaa Järvere
  19. 1999 Jõgevamaa Voore
  20. 2000 Lääne-Virumaa Lammasmäe
  21. 2001 Läänemaa Vormsi
  22. 2002 Pärnumaa Varemurru (korraldaja RMK)
  23. 2003 Tartumaa Võrtsjärve (Punajärve)
  24. 2004 Valgamaa Soontaga
  25. 2005 Pärnumaa Lemmeranna
  26. 2006 Põlvamaa Hurmioru
  27. 2007 Harjumaa Paunküla
  28. 2008 Järvamaa Kihli
  29. 2009 Raplamaa Kaiu
  30. 2010 Saaremaa Karujärve
  31. 2011 Viljandimaa Võrtsjärv (Valma)
  32. 2012 Jõgevamaa Voore
  33. 2013 Raplamaa Toosikannu
  34. 2014 Raplamaa Toosikannu
  35. 2015 Lääne-Virumaa Lammasmäe 
  36. 2016 Võrumaal Võhandus