Kokkutulekud

Kokkutulekud

Piletid | Asukoht | Registreerumine | Ajakava | Võistluste juhendid | T-särk ja müts | Auhinnad | Tulemused | Partnerid ja toetajadToimunud kokkutulekud


Tutvustus

Jahimeeste ja -naiste aasta suursündmus toimub 37. korda 7.-9. juulini vanas tuttavas Toosikannu puhkekeskuses.

Kokkutulekul jätkub tegevust kõigile – leiab jahinduslikke ja rahvuslikke jõukatsumisi, sobilikke tegevusi erinevatele vanusegruppidele.

Kokkutuleku platsil on avatud kaubatänav, kust leiab nii süüa-juua kui ka kõikvõimalikke kaupu. Samuti tehakse seal erinevaid degusteerimisi ja koolitusi. Palume arvestada, et enamikes kaubatänava kohtades ei ole võimalik kaardiga tasuda. Seega soovitame varuda sularaha. Kohapeal on staabis võimalik ka teenustasu eest sularaha välja võtta.

Kohapeal edastab infot kokkutuleku raadio 94,2 MHz


Eesti jahimeeste XXXVII kokkutulek toimub 07.-09.07.2017
Raplamaal Toosikannus

 

Hea jahimees, naiskütt ja sõber!

Suvi on täies hoos ja juuli teisel nädalalõpul toimub traditsiooniline Eesti Jahimeeste kokkutulek.

Viis järjepidevat aastakümmet on kestnud jahimeeste koostöö Eesti Jahimeeste Seltsis ja seekordne suursündmus on seetõttu juubelihõnguline ja võib-olla ka pisut nostalgiline. Aga ainult pisut, sest EJS on kiiresti arenev organisatsioon ja kokkutulek pakub piisavalt ka palju uut tulevikku vaatavat ning innovatiivset.

Kutsume Teid kõiki Toosikannule, mis on kahtlemata üks parimatest kohtadest, kus selline hulk jahimehi ära mahub. Lisaks 5000 kokkutulijale on Toosikannu hirveaias üle 300 hirve.

Jahimeeste kokkutuleku puhul on tegemist peresündmusega, nii et naised, lapsed, kaaslased, sõbrad on kõik oodatud ja teretulnud. Muidugi ka jahikoerad!

Pakume suurel hulgal meelelahutust, põnevaid koolitusi ja võistluspinget. Rongkäik algab kell 18.00. See on see koht, kus seltsidel on võimalus näidata oma lippe ja vappe jm atribuutikat.

Reedel kella seitsmest alustab pealaval kontserdiga Jarek Kasar. Kell kaheks esineb Heino & Huntfishi telgis Sakari Kuosmanen ja kell üheksa Luha telgis Night Felony. Õhtul algusega kell 22.00 pealaval Anne Veski.

Laupäev on samuti täis põnevaid tegemisi. Seltsid võistlevad omavahel ja vaatajatele pakub see erilisi hetki. Juba hommikul algab kokandusvõistlus ja pealtvaatajatel on võimalus näha, kuidas valmivad tõelised hõrgutised. Jahisarve puhumine, laskevõistlused, vibuküttide demonstratsioonid, jahinugade meisterdamine, maitsva ulukivorsti valmistamine, võrkpall, jahijutud, jahikoerte demonstratsioon, käesurumine, rammumehe võistlus, kirveviskamine – see on ainult osa loetelust, millest saab iga kohaletulnu osa.

Lisaks on platsil rikkalik kaubatänav, kus pakutakse ja esitletakse kõike jahimehele vajalikku. Meeli erutavad Liviko ja Jäägermeistri demotüdrukud ja lihameeste pannidel särisevad ulukilihatooted, kõike seda saab kuulata spetsiaalsest jahiraadiost (94,2 MHz), millist programmi kolme päeva jooksul toodame.

Ootame Teid kõigest sellest osa saama!

Eesti jahindus on täna heal järjel ja kokkutulek on selle indikaator. Oleme hästi organiseerunud huvigrupp, kellega arvestatakse. Tulles igal suvel organiseeritult kokku näitame ühiskonnale oma olemasolu ja võimekust. Tule Sinagi ja saa osa kõigest parimast, mida pakume ja näita oma tulekuga, et oleme olemas.

Me ei ole ajalukku kaduv grupp vaid vastupidi – arenev, suurenev, noorenev ja järjest paremini organiseeruv ühiskonna osa, kes esindab traditsioonilist ugrilikku loodusfilosoofiat. Kokkutulek on selle ilmekas tõendus.

Tuleme kokku Toosikannul 7.-9. juulini! Jahimeestel on pidu!

Olete väga oodatud!

 


Piletid

Kokkutuleku piletite eelmüük ja võistlusalade registreerimine kestab kuni 1. juulini. 

EJS liikmele eelmüügist

12 eurot

Mitteliikmele eelmüügist

16 eurot

Lastele kuni 12 aastat (k.a) (eelmüügist ja kohapealt)

tasuta

Üle 70 a (eelmüügist ja kohapealt)

5 eurot

Kohapeal kõigile

18 eurot

Auto, haagis, haagissuvila eelmüük

12,50 eurot

Auto, haagis, haagissuvila kohapeal

15 eurot

Mootorrattaid, rollereid, jalgrattaid

tasuta
Võistlusalad (v.a haavli- ja kuulilaskmine) 35 eurot
Haavlilaskmine 50 eurot
Kuulilaskmine 80 eurot
 
Roheline on tavapileti käepael, kollane alaealise (kuhu tuleks peale kirjutada vanema telefoninumber) ning sinine on pensionäride käepeal.

Kiireimaks sissepääsuks tuleb täidetud autopilet asetada auto armatuurlaule ning käepaelad peavad olema kinnitatud omaniku käele; lapsepiletile palume kirjutada vastutava inimese telefoninumbri. Kollane käepael on lastele, sinine pensionäridele ja roheline on tavapilet. 

Jahimeeste kokkutuleku autoloa kaart ja käepaelad.

Asukoht

Toosikannu puhkekeskus, Jõeküla küla, Käru vald, 79218 Raplamaa

 

Registreerumine

Laskmisvõistluse võistlused viiakse Toosikannu Puhkekeskuse lasketiirus läbi kahes etapis: eellaskmised 12.06-16.06 ja finaal kokkutuleku 2. päeval 08.07.

Jahimeeste kokkutuleku võistlusalade nimeline elektrooniline registreerimine lõppeb 07.07.17 kell 20:00.

Palume jahiseltside ja/või meeskonna juhtidel oma võistkonna liikmed nimeliselt registreerida! 

Jahijutt: https://goo.gl/forms/9wUefgBg5UYST5ap2
Jahisarve puhumine: https://goo.gl/forms/shjOBuN8if3n3COr2
Juhtide võistlus: https://goo.gl/forms/1LctIOuvGdc6kyFD2
Kokandusvõistlus: https://goo.gl/forms/qOSzQE5X7xURr6pB2
Kutsemitmevõistlus: https://goo.gl/forms/l8MwIDTX8qLWoM9A3
Peibutamine: https://goo.gl/forms/tA1iBXiXuaar4Reu1
Viktoriin: https://goo.gl/forms/nzcP1yh3wW12R9Gj2
Võrkpall: https://goo.gl/forms/aeowLSLRxKTZsF7m1
Rammumees: https://goo.gl/forms/EdvBAgyOo3CKMLLu2

Ajakava

 

7. juuli PEALAVA LASKMISALA KAUBATÄNAV LASTEALA VABAALA
9.00          
18.00 RONGKÄIK RONGKÄIK RONGKÄIK RONGKÄIK RONGKÄIK
19.00 Jarek Kasar        
20.00     Sakari Kuosmanen(HUNTFISH)    
21.00 Wäntvõllid   Night Felony (LUHA)    
22.00 Anne Veski        
00.00 DISKO        
03.00 Vaikus ja rahu Vaikus ja rahu Vaikus ja rahu Vaikus ja rahu Vaikus ja rahu
8. juuli PEALAVA LASKMISALA KAUBATÄNAV LASTEALA VABAALA
8.00     Kokandusvõistluse algus    
9.00 Jahisarve puhumine Jahipraktiline laskmine Jahinoa valmistamise algus (Ottolux)    
10.00 Hirvesafarid   Võrkpalli turniiri algus Looduhariduse telk lastele Kutse-mitmevõistlus
11.00     Lõksupüügi koolitus (Ottolux)    
12.00 Viktoriin   Kopranülgimise koolitus (Ottolux)    
13.00     Kokandus – hindamine    
14.00         Vibu ja kirves
          Jahikoerte demonstratsioon
15.00     Naiste kokanduskoolitus (Big Green Egg)   Veikandi vorstikoolitus peamaja juures
16.00 Jahijutt-taidlus        
18.00 18:30 käesurumise finaal   Rammumehe võistlus    
19.00 Autasustamine        
20.00     IZ 58 (HUNTFISH)    
21.00 Liis Lemsalu        
22.00 Ott Lepland        
23.30 DISKO        
3.00 Vaikus ja rahu Vaikus ja rahu Vaikus ja rahu Vaikus ja rahu Vaikus ja rahu
9. juuli PEALAVA LASKMISALA KAUBATÄNAV LASTEALA VABAALA
9.00         Juhtide võistlus
10.00 Peibutusvõistlus        
11.30 Kokkutuleku lõpetamine ja autasustamine        

 

Võistlused

Jahimeeste kokkutulekul on üldarvestusse kuuluvad võistlusalad ja vabaalad.

VÕISTLUSTE ÜLDJUHEND

Üldarvestusse kuuluvad 10 võistlusala:

  1. Kokandus (kokandusvõistluse juhend)
    2. Peibutamine (peibutamisvõistluse juhend)
    3. Jahisarv (jahisarve puhumise juhend)
    4. Taidlus (jahijutu juhend)
    5. Adavere lihatööstuse viktoriin (viktoriini juhend)
    6. Juhid (juhtide võistluse juhend)
    7. Luha haavlilaskmine (haavlilaskmise juhend, muudetud 01.06.2017)
    8. Linnamäe kuulilaskmine (vintrauast) Saare Uluki kuulilaskmine (sileraudsest) (kuulilaskmise juhend, muudetud 01.06.2017)
    9. Kutse-mitmevõistlus (kutse-mitmevõistluse juhend)
    10. Laager (ainult maakondlik arvestus) (laagrivõistluse juhend)

Vabaalad:

  1. Rammumehe võistlus (rammumehe juhend)
  2. Võrkpall (võrkpalli juhend)

 

T-särk ja müts

Jahimeeste kokkutuleku T-särki ja mütsi saab ette tellida 5. juulini.

Kaabud on saadaval kahes värvis (beežikas-pruun ja sinine) ja mõõdus (naistele ja meestele). Ettetellides on hind 13 eurot, kohapeal 15.

Jahimeeste kokkutuleku T-särk on seekord kahte värvi – kirsipunane ja pruun. Ettetellides on hind 9 eurot, kohapeal 10. Suuruseid on seinast seina (S–3XL). 

T-särki ja mütsi saab ettetellida 5. juulini. Ettetellitud särgid saab kätte kohapeal laupäeval kella 20.00ni.

Lisainfo ja ettetellimine:
Ivo Kesamaa 52 45 433 ja iff.kesa@mail.ee 

Auhinnad

Parimatest parimad võistlejad ja abilised saavad jahimeeste kokkutulekul pärjatud ka eritellimusena tehtud kokkutuleku medaliga, mis on valminud tuntud Eesti keraamiku Kadri Kaerma käe all.

Juubelihõngulisel kokkutulekul on läbi aegade suurimad auhinnad.

Peaauhinna ehk esimese koha auhinnad paneb välja Heino & Huntfish, II koha auhinnad Luha lihatööstus ja III koha Linnamäe lihatööstus. Samuti on auhindu ka Olerexilt jt koostööpartneritelt.

Üldarvestus

I koht. Peasponsor Heino & Huntfish paneb välja 2500 euro väärtuses jahimehele vajalike tarvikutega auhinnakomplekti: põdra väljaveo kelgu, telferi, aku jõul töötava universaalse lihasae.

II koht. 1800 euro väärtuses pööratav uluki lahkamise statiiv Luha lihatööstuselt.

III koht. Linnamäe lihatööstus paneb välja Brentexi haagiskäru (väärtus 900
eurot).

IV koht. Olerex paneb välja 600 euro eest kinkekaarte.

V koht. 400 euro väärtuses kinkekaarte Olerexilt.

 

Tulemused

Eellaskmine (muudetud 19.06.2017):
Haavel individuaal (pdf)
Haavel meeskondlik (pdf)
Kuul meeskondlik (pdf)
Sile kuul individuaal (pdf)
Vint kuul individuaal (pdf)

Partnerid ja toetajad

Peasponsor:
Suursponsorid:
Partnerid ja toetajad:

 

Kontakt

Peakorraldaja: OÜ Kuusk, Indrek Sander, indrek@kuusk.ee, 56 202 242
Üldkorraldus ja peatänava korraldus: Tõnis Korts tonis.korts@ejs.ee, 511 8673
Piletite eelmüük: Karri Urban 6025970, karri.urban@ejs.ee
Peakohtunik: Urmo Sitsi, urmo@sitsi.ee
Kohapealne koordinaator: Leo Kass, 5649 5643, leo@toosikannu.ee
Press/kommunikatsioon: Andra Hamburg, andra@ejs.ee, 5685 4412

Korraldajad tunned ära rohelise T-särgi järgi (Tegelane). Lisaks on avatud infomaja/staap.

 

Maavanemad

Platsi peal aitavad elu-olu korraldada maavanemad. Maavanema tunned ära särgi järgi.

Harjumaa Aldo Laid 5093630
Hiiumaa Eigo Jõhvik 53467868
Ida-Virumaa Karl-Johannes Kärner 5219057
Järvamaa Arvi Luuk 5143156
Jõgevamaa Aigar Jürjens 5056602
Läänemaa Aarne Taal 5022756
Lääne-Virumaa Jaan Villak 5165612
Pärnumaa Eero Nõmm 5296428
Põlvamaa Anne Vasarik 5296750
Raplamaa Ats Nõlvak 51990426
Saaremaa Vilnar Rei 5038029
Tartumaa Liivi Amor 5516325
Valgamaa Rein Rosenberg 58358395
Valgamaa Kaisa Kann 58547665
Viljandimaa Priit Vahtramäe 5204243
Võrumaa Heino Ojaperv 5056602

NB! Hea kokkutulekuline, kes soovib tulla hiigelsuure varjualusega/majaks lahtikäiva haagisega maakonna platsi peale, annab sellest ette teada, et maavanem oskaks platsi paiknemisel sellega arvestada/arutab enne maavanemaga selle paigutuse läbi!

 


Toimunud kokkutulekud:

EJS kokkutulekud läbi aegade:

  1. 1968 Kohtla-Järve Toila-Oru
  2. 1970 Võru Võru-Kubija
  3. 1972 Jõgeva Siimusti
  4. 1974 Haapsalu Kirimäe
  5. 1976 Rakvere Kunda-Lammasmäe
  6. 1978 Tartu Elva
  7. 1981 Valga Rulli
  8. 1983 Harju Paunküla
  9. 1985 Pärnu Võiste
  10. 1987 Põlva Intsikurmu
  11. 1989 Rapla Paeküla
  12. 1991 Paide Simisalu
  13. 1993 Saaremaa Sõrve-Pagila
  14. 1994 Viljandimaa Ulge
  15. 1995 Harjumaa Niitvälja
  16. 1996 Hiiumaa Õngu
  17. 1997 Ida-Virumaa Kauksi
  18. 1998 Võrumaa Järvere
  19. 1999 Jõgevamaa Voore
  20. 2000 Lääne-Virumaa Lammasmäe
  21. 2001 Läänemaa Vormsi
  22. 2002 Pärnumaa Varemurru (korraldaja RMK)
  23. 2003 Tartumaa Võrtsjärve (Punajärve)
  24. 2004 Valgamaa Soontaga
  25. 2005 Pärnumaa Lemmeranna
  26. 2006 Põlvamaa Hurmioru
  27. 2007 Harjumaa Paunküla
  28. 2008 Järvamaa Kihli
  29. 2009 Raplamaa Kaiu
  30. 2010 Saaremaa Karujärve
  31. 2011 Viljandimaa Võrtsjärv (Valma)
  32. 2012 Jõgevamaa Voore
  33. 2013 Raplamaa Toosikannu
  34. 2014 Raplamaa Toosikannu
  35. 2015 Lääne-Virumaa Lammasmäe 
  36. 2016 Võrumaal Võhandus