Jahitunnistus

Jahitunnistus

Esmase jahitunnistuse taotlemineJahitunnistuse pikendamine | Jahitunnistuse vahetamine | Taotlused

Eesti kodanike jahitunnistustega seotud toiminguid teostatakse kaardil märgitud teenuspunktides.

ESMASE JAHITUNNISTUSE TAOTLEMINE

Jahitunnistus on nimeline dokument, millega antakse jahipidamisõigus ning mis tõendab füüsilise isiku oskust pidada iseseisvalt jahti.

Jahitunnistus antakse vähemalt 16-aastasele isikule, kes on läbinud jahindusalase koolituse ning edukalt sooritanud jahiteooriaeksami  ja relvaga jahipidamise soovi korral ka laskekatse.

Jahitunnistust ei anta isikule, kellel on kehtiv karistus jahipidamisõiguse äravõtmise näol või on noorem kui 16 aastat.

Kuidas saada jahimeheks?

JAHITUNNISTUSE PIKENDAMINE

Jahitunnistuse pikendamiseks tuleb esitada taotlus teenuspunkti, kus soovitakse tunnistust pikendada.

Jahitunnistuse pikendamise toiming maksab 10 €.

Jahitunnistuse pikendamise taotlust on võimalik esitada ka elektroonsena infosüsteemis METSIS. Infosüsteemi sisenedes avaneb jahimehele valik “Esita e-taotlus jahitunnistuse pikendamisele”. Taotluses tuleb täita kontaktandmed ning seejärel saab valida sobiv makseviisi pikendamise tasu maksmiseks.

JAHITUNNISTUSE VAHETAMINE

Nimevahetuse korral tuleb esitada taotluse jahitunnistuse vahetamiseks. Jahitunnistuse vahetamise toiming ei sisalda jahitunnistuse pikendamist.

Jahitunnistuse vahetamise toiming maksab 10 €.

LISAINFO:
  • Taotluse soovitud toimingu teostamiseks saab täita ka teenuspunktis kohapeal.
  • Jahitunnistuse pikendamise taotlust on võimalik esitada ka infosüsteemi METSIS vahendusel.
  • Toimingu eest tasumine toimub vastavalt Keskkonnaministeeriumiga kooskõlastatud hinnakirjale teenuspunktis sularahas või pangaülekandega teenuspunkti arveldusarvele. Näiteks: kui pikendate tunnistuse Eesti Jahimeest Seltsis tuleb maksta EJS arveldusarvele; kui aga pikendate tunnistuse Rakvere Jahindusklubis tuleb summa kanda Rakvere JK arveldusarvele.
  • Jahitunnistustega seotud toimingute eest võetava tasu saab tasuda Eesti Jahimeeste Seltsis arveldusarvele SEB EE541010052038296002, SWEDBANK EE062200221001183828 või kohapeal sularahas või kaardimaksega.
  • Jahitunnistus kehtib 10 aastat. Kui isik ei ole pikendanud jahitunnistust 12 kuu jooksul selle kehtivusaja möödumisest, saab ta uuendada jahitunnistuse kehtivust peale jahiteooriaeksami edukat sooritamist.
  • Elektrooniliselt vormistatud jahitunnistus ei pea jahipidamise ajal kaasas olema. 
  • Elektrooniliselt vormistatud jahitunnistuse andmeid saab vaadata infosüsteemist METSIS
TAOTLUSED

Taotlus Eesti kodaniku jahitunnistuse saamiseks, vahetamiseks ja pikendamiseks – Wordi fail välja printimiseks SIIT (kaks taotlust ühel lehel SIIT),  PDF-fail välja printimiseks SIIT (kaks taotlust ühel lehel SIIT) ja täidetav PDF-vorm SIIT.