IN MEMORIAM Johannes Kert!

IN MEMORIAM Johannes Kert!

840
Johannes Kert pidas Läänemaal Kiltsi lennuväljal 2019. aasta jahimeeste kokkutuleku avamisel kõne. Foto: EJS

IN MEMORIAM
Johannes Kert
3.12.1959–4.03.2021

4. märtsil lahkus meie hulgast jahimees, kindralleitnant Johannes Kert.

Johannes Kert sündis 3. detsembril 1959. aastal Petseris. Ta lõpetas 1977. aastal
Võru Kreutzwaldi gümnaasiumi ning 1981. aastal Tartu ülikooli kehakultuuri eriala. Õppis ja täiendas end hiljem kõrgemas tankivägede koolis Harkivis, George C. Marshalli nimelises Euroopa julgeoleku-uuringu keskuses Saksamaal, Soome Vabariigi Maakaitse Kõrgkoolis ning Ameerika Ühendriikide Army War College’is Pennsylvanias.

Juba enne Eesti iseseisvuse taastamist pühendas Johannes Kert end Eesti teenimisele sõjaväelasena. Alates 1990. aastast oli ta kaitseliidu liige, järgmiselt aastal sai temast kaitseliidu Tartu maleva pealik. Aastatel 1993-1996 oli ta kaitseliidu ülem ja 1996-2000 Eesti kaitseväe juhataja. Kindralleitnandi auastme sai ta aastal 2008.

Johannes Kert kuulus XIII ja XIV Riigikogu koosseisu. Teda on autasustatud muuhulgas Kotkaristi II klassi teenetemärgi (2001) ja kaitseliidu Valgeristi I klassi teenetemärgiga (2008).

Jahimehena pühendas ta palju aega ja energiat Eesti jahinduse edendamiseks. Ta oli Riigikogu jahimeeste toetusgrupi liige. Olles oma kogemuste ja oskuste poolest relvaasjanduse ekspert, andis ta hindamatut nõu jahialase ohutustehnika parandamiseks. Jahimeestel on eredalt meeles 2019. aasta suvel toimunud kokkutulek Läänemaal Kiltsis, mille korraldamisel koos kaitseliiduga oli Johannes Kert oma väsimatu energiaga abiks.

Pingelise sõjaväelase ja poliitikutöö kõrval armastas Johannes Kert veeta aega ja laadida ennast looduse keskel ja jahiretkedel.

Mälestame Eesti väljapaistvat riigimeest ja head mõttekaaslast.

Eesti Jahimeeste Selts