Viljandi Jahimeeste Liidu juhtkond väisas EJS-i

Viljandi Jahimeeste Liidu juhtkond väisas EJS-i

1208
Kohtumine Viljandi Jahimeeste Liidu juhtkonnaga. Foto: EJS

11. jaanuaril külastas Viljandimaa Jahimeeste Liidu juhtkond EJS-i keskust Tallinnas.

Toimus nõupidamine, mille käigus tutvustasid viljandimaalased oma arengusuundi. Delegatsiooni kuulusid juhatuse esimees Ott Lepmets ja liikmed Tõnis Riisk ja Henno Kallas.

EJS-i poolt võõrustasid neid president Margus Puust ja tegevjuht Tõnis Korts.

Viljandimaa Jahimeeste Liidu juhatus peab arutelusid selle üle, kuidas areneda edasi. Paljusid ei ole rahuldanud see, et enamik liitu kuuluvatest jahiseltsidest on mitte juriidilised isikud vaid osakonna staatuses. Ollakse seisukohal, et selline struktuur ei vasta enam kaasaja tingimustele ja õigused ning vastutus ei jagune proportsionaalselt. Samas soovitakse maakondliku koostöö jätkamist, aga arutatakse selle üle millises vormis.

Räägiti ka sellest, kuidas määrata jahimeeste poolseid esindajaid maakondliku jahindusnõukokku. EJS-i presidendi Margus Puusti sõnul on senine praktika olnud selline, et need kandidaadid esitab vastavalt kokkuleppele Keskkonnaametiga EJS, aga viimane on arvestanud alati maakonnast esitatud kandidaatidega.

Kokkusaamine oli äärmiselt vajalik ja mõlemapoolselt kasulik. Tõdeti, et see tihe koostöö liikmesorganisatsioonide ja keskuse ning partneritega on tänapäeva tingimustes äärmiselt vajalik. EJS-i juhatus arutab esindajate määramist jahindusnõukokku oma 19. jaanuari koosolekul.