EJS kohtus Keskkonnaameti peadirektoriga

EJS kohtus Keskkonnaameti peadirektoriga

899

25. jaanuaril väisas EJS-i delegatsioon kooseisus Margus Puust, Karel Rüütli ja Tõnis Korts Keskkonnametit ja kohtus peadirektor Rainer Vakraga.

EJS-i presidendi Margus Puusti sõnul oli tegemist viisakusvisiidiga, mille käigus arutasime olulisi päevakajalisi teemasid. „Uus peadirektor asus aasta algusel ametisse ja õnnitlesime teda selle puhul. Samuti kinnitasime jätkuvat meiepoolset koostöösoovi ja andsime väikese ülevaate meie tegevustest Keskkonnaameti jahinduslike ülesannete täitmisest, mis meile on Keskkonnaministeeriumi halduslepinguga usaldatud,“ ütles Puust.

Kohtumisel räägiti ka uutest IT lahendustest, mida EJS andmebaaside Metsis ja Jahis arendamisel rakendab.

EJS-i tegevjuhi Tõnis Kortsu sõnul on Keskkonnaametil ja EJS-il hea koostööpraktika andmebaaside arendamisel. „Nii näiteks on meil kokku lepitud, et peale Keskkonnameti uue jahiõiguse riigilõivu makseplatvormi käivitamist saame võimaluse peegeldada seda ka Jahises, nii et koos jahitunnistuse kehtivusega saab jahimees vaadata ka jahipidamisõiguse tasu maksmist. Samuti on plaan elektroonilise jahinimekirja koostamisel ja jahilubade väljastamisel anda Jahise kaudu teada, kui riigilõivu kehtimisaeg on läbi. See parandab oluliselt nii riigilõivu laekumist kui vähendab ja ennetab riigilõivu mittemaksmisest tulenevaid rikkumisi. Keskkonnaameti andmetel on need rikkumised koos jahiohutuse rikkumistega 2021. aastal kõige arvukamad,“ tõdes Korts.

Kohtumine möödus asjalikus ja töises õhkkonnas ja mõlemad osapooled kinnitasid huvi edasise tiheda koostöö osas.