VIDEO! GALERII! Võru jahimehed kuulutasid välja jahirahu

VIDEO! GALERII! Võru jahimehed kuulutasid välja jahirahu

2127
Jahirahu väljakuulutamine Võrus 2018. Foto: EJS

21. detsembril kuulutati lumises Võrus välja traditsiooniline jahirahu Eesti metsadesse.

Jahirahu tseremoonia juhatas sisse Võrumaa Jahimeeste Seltsi tegevjuht Mati Kivistik. Vaata videost mida soovis jahimeestele Võrumaa Jahimeeste Seltsi tegevjuht Mati Kivistik:

Jahimehi tulid tervitama Võru Linnavolikogu esimees Ülo Tulik ning Keskkonnaameti lõuna regiooni juhataja Ena Poltimäe. Jahimeestele tuletati meelde, et juba vanarahvas austas pühade ajal töötegemise kõrvale jätmist tänati aktiivse koostöö eest ning tuletati meelde.

EJSi president Margus Puust tõi kõnes välja , et igal aastal soovitakse jahirahu välja kuulutada Eesti erinevates paikades, et võimalikult palju inimesi saaks sellega isikliku kokkupuute. Samuti rääkis ta aasta olulisematest teemadest nagu looduskaitse, ulukikahjud, jahiohutus ja koostöö maaomanikega. Koos jahisarveansambliga kuulutas ta välja jahindusliku jõulurahu. Marguse kõne on täispikkuses võimalik lugeda SIIT.

Pärast jahirahu väljakuulutamist jätkus vanas Võru pruulikojas õhtu koos kohaliku ansambliga.

Arvestades Võrumaa pikaajalise jahitraditsiooniga ja tuginedes 18. oktoobril toimunud jahiühenduste juhtide nõupidamisel kokkulepitule kestab jahirahu 26. detsembrini. Jahirahu väljakuulutamise tava sai Eestis Soome eeskujul alguse 1993. aastal. Sel ajal jahimehed metsloomi ei küti, vaid käivad peredega metsas ja viivad ühiselt sealsetele asukatele süüa. Jahirahu ei tulene seadusest, vaid on jahimeeste omaalgatuslik kokkulepe, millega avaldatakse austust nii loodusele kui ka kogukonnale.

Vaata ka TV3, ERRi ja Lõuna-Eesti Postimehe, Raadio Kuku kajastust.