Veebiseminaril tutvustatakse keskkonnavaldkonna muudatusi

Veebiseminaril tutvustatakse keskkonnavaldkonna muudatusi

590
Foto: Kadri Paomees

1. jaanuarist 2021 ühendatakse Keskkonnaamet ja Keskkonnainspektsioon ühendametiks. Ühendametiga seotud muudatusi keskkonnavaldkonnas tutvustatakse teisipäeval, 1. detsembril 2020 koostööpartneritele suunatud veebiseminaril „Keskkonnaamet 2021+“.

Seminar toimub kell 13–16 Microsoft Teams’i veebikeskkonnas. Seminarile on oodatud koostööpartnerid ja teisedki huvilised. Seminari päevakava leiab Keskkonnaameti kodulehelt.

Keskkonnaameti peadirektori Riho Kupparti sõnul kulgevad ettevalmistused uue ühendameti käivitamiseks kenasti. „Keskkonnaameti ja Keskkonnainspektsiooni meeskonnad teevad tubli tööd, et ühendamine ei jääks vaid formaalseks protsessiks. Tahame luua soodsa pinnase, et plaani võetud muudatused järgmistel aastatel tõesti teostuksid: et Eesti loodus oleks paremini hoitud ja keskkonnavaldkonna teenused paremad,“ ütles Kuppart.

Ühendametis jäävad kõik Keskkonnaameti ja Keskkonnainspektsiooni senised teenused alles, mõne puhul saame oma töö veelgi kliendikesksemalt korraldada. Hoolitseme selle eest, et kliendid leiaksid kõik neile vajalikud teenused ja kontaktid hõlpsasti üles ka pärast 1. jaanuarit. Keskkonnaameti üldtelefonina jääb kehtima juba praegu e-teenuste klienditoena tuttav telefoninumber 662 5999.

Seminaril tutvustavad ettevalmistuste praegust seisu ja uue ühendameti eesmärke Keskkonnaameti ja Keskkonnainspektsiooni juhid. Samuti saab seminaril ülevaate ühendameti teenustest, ümberkorraldustest järelevalve, keskkonnakasutuse ja eluslooduse valdkondades ning muudatustest klienditeeninduses. Seminari lõpus on aega ka osalejate küsimusteks ja aruteluks.

Osalejate küsimused on oodatud juba eelnevalt ühendameti projektijuhi Jaanus Müüri e-posti aadressile jaanus.muur@keskkonnaamet.ee.

Seminari päevakava

13.00–13.30 Keskkonnaameti strateegia: missioon, visioon, väärtused. Asutuse üldine tutvustus. Ühendamise protsessi kulg ja hetkeseis. Keskkonnaameti peadirektor Riho Kuppart
13.30–13.50 Teenuste ülevaade, näiteid teenusdisaini protsessist. Keskkonnaameti kvaliteedijuht Siret Kegel
13.50–14.10 Ülevaade 2020. a kliendiuuringutest ja muudatused klienditeeninduses. Keskkonnaameti klienditeenindusjuht Meelika Tamberg
14.10–14.30 Muudatused järelevalve valdkonnas. Keskkonnainspektsiooni peadirektor Olav Avarsalu
14.30–14.40 Tervisepaus
14.40–15.00 Muudatused keskkonnakasutuse valdkonnas. Keskkonnaameti peadirektori asetäitja Erik Kosenkranius
15.00–15.20 Muudatused eluslooduse valdkonnas. Keskkonnaameti peadirektori asetäitja Leelo Kukk
15.20–16.00 Küsimused, kokkuvõtted

JAGA