Tartumaa jahimehed said arvatava tarurüüstaja kätte

Tartumaa jahimehed said arvatava tarurüüstaja kätte

3441
Foto: Flickr

Kevadel olid Alatskivi kandi mesinikud püstihädas noore karuga, kes käis regulaarselt tarusid rüüstamas ja meega maiustamas. Et pahandustele piir panna, kuulutas keskkonnaamet karuoti nuhtlusisendiks ning Alatskivi Bubo jahiseltsi jahimehed said tema küttimiseks personaalloa.

Eelmise neljapäeva õhtul leidiski arvatav paharet oma otsa. Jahimees Olev Looga oli parajasti Mäike külas – ka seal oli karu kevadel mesitarusid lõhkunud – viljapõllu ääres metssigu varitsemas, kui märkas põllul musta kogu, kes hakkas metsa poole liikuma, vahendab Tartu Postimees. Oma 26-aastase jahimehestaaži jooksul polnud Looga vaatamata võimalustele kunagi varem karu sihikule võtnud, kuid seekord otsustas mees lasu ära teha.

Koos kohale saabunud teiste Bubo jahimeestega hinnati isakaru raskuseks umbes 150 kilo. „See on noor loom, umbes kolmeaastane,“ märkis Looga. Kas antud isend ongi kurikuulus meeröövel, pole muidugi täie kindlusega võimalik väita, sest raadiosaatjaid ju ottidel küljes pole, kui et ka rüüstaja oli noor karu, on see üsna tõenäoline.

Tabatud karu pealuust teeb Looga trofee, nahast aga vaiba. Karu liha müüb selts mõnele ulukitega tegelevale lihatööstusele.

Kokku oli Tartumaal tänavu lubatud küttida neli karu ning nüüdseks on need kõik ka tabatud. Lisaks Alatskivile saadeti taevaste mesipuude manu üks ott Tammistu, üks Amme ja üks Meeksi jahipiirkonnas. Tartu jahindusklubi spetsialist Kärolin Kiis tõdes, et jahimeeste arvates peaks küttimislimiit olema märksa suurem, sest karusid on nähtud väga palju ning mitte ainult metsas, vaid mesikäpad luusivad üha rohkem ka inimasustuse lähedal.

Loe lähemalt Tartu Postimehest.