Studio Viridise telgis toimuvad loodusharilikud ettevõtmised

Studio Viridise telgis toimuvad loodusharilikud ettevõtmised

2407
Studio Viridis ja Muraste looduskool 2015. aasta jahimeeste kokkutulekul. Foto: Jaanus Vaiksoo

Jahimeeste kokkutulekul toimub juubelihõngulise Studio Viridise telgis lastele loodushariduslikke ettevõtmisi.

Studio Viridis sai tänavu 25-aastaseks. Veerandsajandi jooksul on põhitegevused alati olnud jahi- ja kalastustrofeede vääristamine, muuseumieksponaatide ja näituste valmistamine, õpperadade jt.

Studio Viridis on mitmekesine spetsialistide rühm, mille loosungid on: “Kunst loodushariduse teenistuses” ja “Jahieetika ning loodusharidus vahendeid valimata”. Vahendite mitmekesisust on lisandunud aasta-aastalt.

Lisaks jahieetika toetamisele muuseumikvaliteedis trofeede valmistamise kaudu on Studio Viridis asutanud ka Muraste Looduskooli, mis tegutseb juba 12 aastat.

18 aastat oleme juhtinud üleriigilist veebipõhist loodushariduslikku programmi “Tere, kevad!”, mis on populaarne koolides ja lasteaedades. Osalus on igal aastal keskmiselt 6000-8000 loodusvaatlejat. Muraste Looduskooli külastas 2016-2017 õppeaastal 280 gruppi koolidest ja lasteaedadest.

Jahimeeste kokkutulekul on Studio Viridis lastealal, kus saab mängida äraarvamise mänge Eesti looduse tundmise teemal, joonistada hundi portreed ning meisterdada kokkutuleku alalt leitud prügist prügihunte.

Näha on ka jahitrofeed ning elusuuruses hunti. Oodatud on kõik jahilised, kalalised, loodushuvilised ja mängulustilised lastealale laupäeval alates kell 10.00.

 

 

Studioviridis.ee

facebook.com/StudioViridis/

murastelooduskool.ee

tere.kevad.edu.ee