Arutati Eesti Jahimees tulevikku

Arutati Eesti Jahimees tulevikku

146
Ajakirja tulevikku arutasid Tõnis Korts, Janari Lage ja Jaanus Vaiksoo. Foto: EJS

24. aprillil arutati koostööpartneri Menu Meedia esindajaga ajakirja Eesti Jahimees tuleviku visiooni.

„Asume olukorras, kus nii riik kui organisatsioonid vaatavad üle oma erinevad kuluartikleid ja otsivad lahendusi, kuidas säästa. Loomulikult teeme seda ka meie Eesti Jahimeeste Seltsis ja otsime võimalusi, kuidas oma liikmetele ja partneritele võimalikult kuluefektiivselt jahinduslikku infot edastada läbi oma ajakirja. Mitmed väljaanded on lõpetanud paberajakirjade tootmise ja läinud veebipõhiseks,“ ütles EJS-i tegevjuht Tõnis Korts.

Eesti Jahimees on Kortsu sõnul ka riigile olulise tähtsusega. „Selle abil annab riik keskkonnainfot nii sigade Aafrika katkust, kaitstavate suurkiskjate ohjamisest, pliimoona keelustamise protsessist kui muust riigi ja rahvusvahelisel tasandil olulisest,“ lisas ta.

Samas on ka Menu Meedia esindaja Janari Lage näited, kes jätkavad edukalt paberkandjatel väljaandmist, näiteks nagu: Õhtuleht, Teleleht, Kroonika ja Maaleht. „Ajakirjal Eesti Jahimees on ka mõningased erinevused igapäevaselt väljaantavatest ajalehtedest. Eesti Jahimees ei ole meelelahutaja, vaid harivat infot jagav väljaanne. Eesti Jahimehe väärtus ei kao päeva möödudes, vaid temas sisalduv teave on kasutatav ka aastate pärast,“ tõi Lage välja.

Lage sõnul tuleb paberväljaannete renessanss tagasi. „Paberväljaannetele annavad oma teated välja tsunftid ja huvigrupid, kes hindavad kvaliteeti. Veebis on tihti raske orienteeruda, mis on õige, mis on vale, mis on kvaliteetne ja ebakvaliteetne. Veebi infoga võrreldes on Eesti Jahimees õiglane ja kvaliteetne infokandja. Jahimehed huvigrupina hindavad nii kvaliteetset elustiili kui ka kvaliteetset ajakirja,“ väitis Lage.

Kuidas hakkab toimuma edaspidi ajakirja väljaandmine, need arutelud seisavad veel ees. Oma määrav osa on öelda ka EJS-i liikmetel juunis toimuval volikogu koosolekul.