Sel aastal on mõnevõrra rohkem metssigu kütitud

Sel aastal on mõnevõrra rohkem metssigu kütitud

651
Foto: Flickr

31. juuli seisuga on Eestis kokku kütitud 1978 metssiga, mis on mõnevõrra rohkem kui eelmisel aastal samal ajal.

Endiselt on enim kütitud Saaremaal (525 isendit) ja Hiiumaal (336 isendit), kus metssigade arvukus on teistest piirkondadest mõningal määral kõrgem. Surnult leitud ja maetud on 18 metssiga ja SAK tunnustega hukatud 5 metssiga.

Tabel: Keskkonnaamet

EJSi tegevjuhi Tõnis Kortsu sõnul on jahimehed küttinud sellel aastal metssigu rohkem kui eelmisel aastal samal ajal. „Eelmisel aastal kütiti samal perioodil 1639 metssiga, mis on ligi viiendiku võrra vähem kui sellel aastal. Ehkki metssea populatsioonis on märgata mõningast arvukuse tõusu, on nende paiknemine riigis äärmiselt ebaühtlane ja on paiku, kus senini sigade arvukus on praktiliselt olematu,“ ütles Korts.

Jahiseltsid jätkavad aktiivselt metssigade küttimist, sest taudioht pole kuhugi kadunud.   

Sigade Aafrika katku (SAK) leviku piiramise eesmärgil võib jahieeskirja järgi metsseale pidada aasta ringi varitsus- või hiilimis- või ajujahti. Metssigade küttimise puhul on tegemist riikliku tellimusega, mis on esitatud jahimeestele kohustusena. Küttimismahtude täitmise jälgimist ja jahimeestele pandava ülesande ajakohastamist teostab Keskkonnaamet koostöös Keskkonnaagentuuri ning Põllumajandus- ja Toiduametiga.