Põltsamaal murravad hundid lemmikloomi

Põltsamaal murravad hundid lemmikloomi

4522
Pilt on illustratiivne. Foto: Josh More/Flickr

EJSi toimetusele saadeti info Põltsamaalt, mis kirjeldab võsavillemite viimase aja tegutsemist sealkandis.

Täname info eest ja ootame kaastööd ja infot kogu Eestist. Ootame ka positiivset infot nii loomadest kui inimestest ja nende tegevustest ja kokkupuudetest!

Põltsamaa huntide tegemised

Põltsamaa kandi inimestel on suur ja süvenev mure. Järjest on hakanud talude õuedest kaduma truud taluvalvurid ja laste sõbrad lemmikloomad koerad. Hundid on võtnud viimase kolme nädala jooksul neli koera.

Kõigepealt viidi Lahevere külast Juhani kinnistult kaks koera. Nädal hiljem viidi samast külast, ainult pool kilomeetrit eelmise ründe kohast, Oksana kinnistult koer. Koerast jäi järgi ainult pea, millest ka fototunnistus (toimetusel foto olemas, aga kuna see võib tekitada vastakaid tundeid, siis jätame siinkohal avaldamata, vabandame – toim).

Nädal pärast teist rünnakut viidi ka Karbuse kinnistult koer õuest. Koer murti otse ketist. Kuut asus mitte rohkem kui paarkümmend meetrit majast.

Tegemist on süstemaatiliste ründeretkedega. Me tõesti ei mõista, miks hundid tulevad koeri sööma, kui metsades on neile toidupoolist küllalt. Näiteks metskitsi on Põltsamaa kandis piisavalt. Kas koer on neile kergem saak ja metslooma enam ei viitsita taga ajada?

Mitte kunagi varem ei ole täheldatud huntide poolt sellist käitumist ja täielikku inimese kartmise puudumist. Meil ei ole huntide vastu mitte midagi, et nad metsas elavad, nii on alati olnud, aga enne pole sellist asja olnud, et hundid tulevad küladesse ja tegutsevad kartmatult taluhoovides ja pererahva silme all pistavad nende lemmikud kinni. Koer on ikka maamajapidamise juurde kuulunud ja nii peaks ka edaspidi olema.