Põdrajaht käib täistuuridel

Põdrajaht käib täistuuridel

2641
Pilt on illustreeriv. Foto: Andra Hamburg
 title=


Jahiaasta tippaeg, põdrajahi hooaeg, on jõudnud täpselt poole peale. Tartumaa kütid on vettinud metsaaluseid ning luudeni tungivat sügisrõskust trotsides tabanud seni 150 looma.

22 Tartumaa jahiseltsi koondava Tartu jahindusklubi nõunik Liivi Amor märkis Tartu Postimehele, et kütitud on tunduvalt rohkemgi põtru, kuid paljud seltsid ei ole lubasid (iga kütitud metslooma jaoks on vaja eraldi luba – toim) veel tagasi toonud.

“Eeskirja tehti ümber nii, et nüüd võib loa tagasi tuua kümne päeva jooksul pärast hooaja lõppu, varem oli see kohustus kümne päeva jooksul pärast looma küttimist. Siis tulid andmed kiiremini kokku,” selgitas Amor.

Ta lisas, et kogu maakonna peale andis jahindusnõukogu loa küttida hooaja jooksul 351 põtra, ulukiseire ettepanek oli  aga 420. Nagu paaril varasemal aastal, lepiti ka tänavu kokku, et kui mõnes piirkonnas on loomi rohkem, tohib ka rohkem küttida ja lubasid kirjutatakse juurde.

„Muidu pannakse teatud piirkonnale vägisi mingi arv, aga kevadel või suvel pole teada, kus loomad asuvad siis, kui sügisel jaht lahti läheb,“ märkis Amor. Mullu kirjutati juurde umbes 50 luba.

Homsest läheb lahti ka hundijaht, mille käigus on Tartumaa küttidel lubatud lasta kolm hallivatimeest. Karujaht on selleks aastaks aga läbi saanud ning taevastest mesitarudest saavad edaspidi matti võtta neli mõmmikut, kelle küttisid Puhja, Rannu, Amme ja Võnnu jahimehed. Suurima karu lasid augusti viimasel päeval Rannu jahimehed, see isasloom kaalus 228 kilo.

Loe edasi Tartu Postimehest.