Peep Männil tutvustab Öökulli akadeemias rajakaamerate salvestusi ja nende vajalikkust

  Peep Männil tutvustab Öökulli akadeemias rajakaamerate salvestusi ja nende vajalikkust

  1810
  Metssead rajakaameras aastal 2016.
   title=


  10. novembril on Öökulli akadeemias külas zooloog Peep Männil. Kell 18 algaval kohtumisel vaatame lähemalt seda, millist rolli mängivad rajakaamerad loomade elu tundmaõppimisel ning mida nende abil erinevate liikide kohta teada oleme saanud.

  „Ulukite uurijad kasutavad oma töös aina enam automaatselt pildistavaid või filmivaid rajakaameraid,“ juhatab teema sisse Peep Männil. „Sõltuvalt uuritavast objektist paigaldatakse kaameraid kas loomade võimalikele liikumisteedele, pesitsuskohtade juurde või toitumispaikadesse,“ lisab ta.

  „Öökulli akadeemias tuleb juttu mitmest erinevast rajakaamerate abil tehtud uuringust, kus jälgitavateks objektideks on olnud näiteks hunt, šaakal, metssiga, mäger ja metsis, kuid mille käigus on salvestatud ka hulga teiste liikide isendite tegevusi,“ räägib rajakaameratest saadava info rohkusest Peep Männil. „Lisaks vaatame ka hulga rajakaamerate tehtud salvestisi erinevatest elupaikadest ning kuuleme sinna juurde nende lugusid,“ lisab ta.  

  Öökulli akadeemia novembrikuu kaks viimast loengut on aga pühendatud Läänemere pisimatele asukatele ja Eesti metsloomadele. 17. novembril on külas merebioloog Lennart Lennuk, kes tutvustab meile Läänemere mikrotasandit, ning 24. novembril zooloog Jüri Tõnisson, kes avab meile ukse Eesti metsloomade ellu.

  Öökulli akadeemias osalemiseks ei ole vajalik eelnev registreerimine, osaleda saab muuseumipiletiga (3€/5€). Eesti Loodusmuuseum asub Tallinna vanalinnas, aadressil Lai 29a.

  Täname Keskkonnainvesteeringute Keskust!
  JAGA