Ida-Viru Jahimeeste Selts 75

Ida-Viru Jahimeeste Selts 75

477

Laupäeval, 25. novembril tähistas Ida Viru jahimeeste selts Jõhvi kontserdimajas suurejooneliselt oma 75. sünnipäeva. Lisaks oma seltside esindajatele osalesid külalised ja koostööpartnerid lähedalt ja kaugelt.

Ida-Viru Jahimeeste Aeltsi juhi ja juhatuse liikme Marko Vinni sõnul on 75. sünnipäeva puhul kindlasti väärikas ja õige hetk aeg korraks maha võtta ja tehtu üle mõtiskleda ning samas ka kõige selle üle rõõmu tunda. 

„Ühtsus ja kogukonnakeskne jahindus peab igal juhul säilima,“ ütles Vinni oma sünnipäevakõnes. „Järgnevate aastate jooksul peame tegema kindlasti kõik selleks, et kogukondlik jahindus oleks jätkusuutlik ja järjepidev ning siin on iga maakonna jahimehe roll ülioluline, kas siis koos keskusega või mitte. Ja loomulikult peab see käima käsikäes koos maaomanikega.“   

Marko Vinni sõnul on Ida-Viru Jahimeeste Selts näidanud, et neile võib usaldada suurte ürituste läbiviimist, et nad on olnud EJS-i usaldusväärseks partneriks ja andnud oma panuse Eesti jahinduse arengusse.  „Kui vaadata suuremat pilti, siis täna kindlasti tõuseb maakond esile sellega, et on hetkel üks ühtsemaid maakondi Eestis. Suures pildis vaadatuna oleme hetkel päris heas positsioonis,“ ütles Vinni. „Aga kindlasti ei tohi jääda loorberitele puhkama. Täna peaks kindlasti iga liige mõtlema ja andma panuse, kuidas edasi minna.“  

EJS-i president Margus Puust ütles oma tervituskõnes, et Ida-Viru Jahimeeste Seltsil on põhjust olla uhke oma ajaloo üle. „See arengulugu ei ole saladus, see on kättesaadav kõigile. Ida-Viru Jahimeeste Seltsi eestvõttel ja Marko Vinni projektijuhtimisel on valminud Anne Nurgamaa koostatud suurepärane kogu jahiseltsi ajalugu kokkuvõttev raamat „Jahisarve kaja“.“

Puusti sõnul tekib seda teost lugedes austus ja aukartus eelnevate põlvkondade suhtes, kes on sellise väärika koha jahindusele välja võidelnud. „Tahes tahtmata tekib tunne, et seda pärandit tuleb hoida ja säilitada, just nii nagu on teinud meie isad-emad ja vanaisad-vanaemad. Peame selle pärandi edasi andma oma järeltulevatele põlvedele, et ka neil oleks põhjust metsa minna. Et ka neil oleks põhjust tunda uhkust meie üle, nagu meie tunneme oma eelkäijate üle. Ajalugu on selle tundmaõppimist väärt ja ma väga soovitan kõigil, kes seda veel ei ole teinud, „Jahisarve kaja“ lugeda,“ lisas president.

Margus Puust andis EJS-i poolse kingitusena üle sümboolse vapilooma karu pildi, mille on jäädvustanud tuntud loodusfotograaf Jüri Jõepera.

Tervituskõnede järel toimus parimate autasustamine. Kuna peeti väärikat sünnipäeva ja pikka aega ei ole oma seltsi autasusid ja teenetemärke välja antud, siis oli laureaatide nimistu soliidne.

Märgid ja tunnistused andsid kätte Marko Vinni ja Veiko Rosi. Autasude saajad leiad siit nimekirjast.

Kui sünnipäevakülalised olid keha kinnitanud, algas programm. Kõigepealt pakuti komöödiaetendust „Kelle seljas on püss?“, mille esitas Henrik Norman. Tegemist oli korraldajate poolt tõeliselt hea valikuga ja esitaja poolt täiesti teemakohase ja nauditava esitlusega. Õhtut juhtis mahlaka ja hea väljendusoskusega Anti Reinthal.

Muusikalise poole eest hoolitses „Sada ja seened“, kelle liikmed on paljudele jahiseltsidele tuntud tegijad.

Kasutades juhust, avaldame keskorganisatsiooni poolt tänusõnad Ida-Viru JS-i aadressil. Ida- Virumaa oli esimene, kes pikendas ära jahimaade kasutusõiguse lepingud. Kusjuures seda tehti koos ja üksmeelselt. Ida-Virumaal Mäetagusel kuulutati 2021. aastal välja üleriigiline jahirahu. Ida- ja Lääne-Virumaa tegid 2020. aastal ühise kokkutuleku, mis oli heaks sissejuhatuseks tänavusele üle-eestilisele jahimeeste kokkutulekule.

2023. aasta kokkutulek Kohtla-Nõmmel jääb kõigile kauaks meelde ja on kahtlemata tükike väärikat ajalugu meie ühises raamatus. Ka selle kokkutuleku korraldamine näitas, et Ida-Virus on hästi juhitud tugev meeskond, kes on suuteline tegema suuri asju.

Kasutades võimalust, täname Marko Vinnit ja tema meeskonda tubli töö eest. Olete hoidnud Ida-Virumaa lippu kõrgel ja seda on märgatud riigi igas nurgas. Oleme teie üle uhked ja samas tänulikud.

Palju õnne!

Eesti jahimeeste seltsi nimel

tegevjuht Tõnis Korts

Meenutuseks meeleolukas pildigalerii:

 

 

 

 

JAGA