Olukord põldudel on halb – haneliste põhjustatud kahju on sel aastal eriti...

Olukord põldudel on halb – haneliste põhjustatud kahju on sel aastal eriti suur

590
Valgepõsk-lagled. Foto: Peter von Bagh/Flickr

Olukord põldudel on halb – hanede kahjud on sellel aastal eriti suured. Just nii seisab kirjas Eestimaa Talupidajate Keskliidu kodulehel, mistõttu kutsub liit kõiki talunikke üles kahjusid fikseerima ja neist ka Keskkonnaametile teada andma, et näidata erinevatele ametkondadele olukorra tõsidust.

Kui algselt oli lubatud sel aastal heidutusjahti korraldada viies maakonnas, siis Eesti Ornitoloogiaühing vaidlustas 8. aprillil Keskkonnaameti 26. märtsi korralduse, mis võimaldas viies Eesti maakonnas põldudel küttida suur-laukhanesid ja valgepõsk-laglesid. Heidutusjaht ongi tänaseks peatatud, kirjutab Maa Elu.

Eestimaa Talupidajate Keskliit tõdeb oma kodulehel, et talunikud on jäetud oma murega üksi, sest jahimehi ei saa sel kevadel heidutuses kaasata, mistõttu koondas liit oma lehele vajaliku info, mis aitab talunikel lihtsamalt leida Keskkonnaameti kontakte ja vorme kahjust teavitamiseks või heidutusseadmete soetamisel kompensatsiooni taotlemiseks.

Talunikel palutakse võimalusel fikseerida olukord – lindudest, kahjudest jm – tehes pilte ja jagada neid ka taluliiduga meiliaadressil info@taluliit.ee.

Loe lähemalt Maa Elust.