EJSis tutvustati loodushariduslikke õppelehti

EJSis tutvustati loodushariduslikke õppelehti

1233
Fotod: EJS

24. jaanuaril külastasid Pikavere Mõisakooli õpilased EJSi, et tutvuda vastvalminud loodushariduslike õppelehtedega.

Eesti Jahimeeste Seltsil valmisid õppematerjalid metsloomade aastaringi ning inimeste ja ulukite suhete kohta. Pikavere kooli õpilased lahendasid innukalt uusi töölehti.

Kellel on veel huvi õppelehtedega tutvumise vastu, andke teada ejs@ejs.ee.

Infograafilistel teemalehtedel on ülevaade metsloomade toiduvõrgustikust ja loomulikust elukorraldusest läbi nelja aastaaja. Üks teemaleht on inimese ja ulukite probleemolukordadest, millele antakse selgitused nii inimese kui ka ulukite vaatenurgast.

Õppematerjali eesmärk on teadlikkuse tõstmine metsloomade eluviisist ja nende loomulikest vajadustest, et oskaksime metsloomadega rohkem arvestada ja mõista paremini looduse toimimist. Me ei tohi unustada, et jagame Maad elamiseks teiste elusolenditega, sealhulgas metsloomadega – nad on osa elurikkusest, kes loovad Maal elutingimusi jätkusuutlikuks eluks. Teadlik inimene väärtustab, austab ja hoiab loodust.

Teemalehtede juurde kuuluvad 17 töölehte koos selgitava abimaterjaliga.

Infomaterjali töölehtede sihtrühmaks on lasteaia vanem vanuserühm, koolis I ja II kooliaste, kuid nii teemalehed kui ka osad töölehed sobivad kasutada ka vanematel õpilastel.

Teemalehed on väljaprinditavad A-3 formaadis.

Infomaterjalide valmimist toetas SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Õppematerjalid leiab SIIT.