EJSi õppereisil tutvutakse Bulgaaria jahindusega

EJSi õppereisil tutvutakse Bulgaaria jahindusega

1119

11.‒17. oktoobril toimuval õppereisil kohtutakse Bulgaaria jahinduse juhtidega ja külastatakse erinevaid jahindusega seotud paikasid.

Bulgaaria vabariik on riik Kagu-Euroopas Balkani poolsaare idaosas, Musta mere läänerannikul. Tema naabrid on põhjas Rumeenia, läänes Serbia ja Põhja-Makedoonia ning lõunas Kreeka ja Türgi. Bulgaaria on alates 2007. aastast Euroopa Liidu liige. Bulgaarial on oma jahindussüsteem, mis erineb teiste EL-i liikmesriikide omast. Nii näiteks on ulukid põhiseaduse järgi riiklik omand ja riik korraldab nende kaitset ja kasutamist.

Bulgaaria jahimeestel ja kalameestel on ühtne katusorganisatsioon, kuhu kuulub 130 000 jahimeest. EJS-i delegatsioon oli neil külas 12. oktoobril. Lisaks jahinduse keskorganisatsiooni liikmetele osalesid kohtumisel ka riikliku metsanduse organisatsiooni juhid ja spetsialistid.

Kohtumisel tutvustati meie delegatsioonile Bulgaaria jahinduse ajalugu, korraldust ja looduskaitset. Näidati ka mitmeid filme, mis Bulgaaria keskorganisatsiooni tellimusel valmistatud. Kohtuti ka 125 aastat vanaks saanud jahi- ja kalaajakirja „Lov i rõbolov“ toimetajaga.

13. oktoobril külastati Pravetsi jahimajandit, mis moodustati 1971. aastal ja asub 60 km Sofiast. Selle suuruseks on 2500 ha ja see asub merepinnast 400‒1400 meetri kõrgusel.

Õppereis jätkub ja plaanis on veel mitmeid jahindusega seotud paiku külastada.