EJS ja Huntloc pidasid nõu

EJS ja Huntloc pidasid nõu

2635
Kokkusaamisel osalesid EJSi tegevjuht Tõnis Korts ja haldusspetsialist-IT lahenduste projektijuht Karri Urban ning Huntloci tegevjuht Herko Sunts. Foto: EJS

13. veebruaril toimus EJSi majas kohtumine Huntloc OÜ tegevjuhiga Herko Suntsiga. Arutati IT võimalikke arengusuundi Eesti jahinduses.

Herko Sunts andis ülevaate Huntloci viimase aja arengutest ja tulevikuplaanidest. Seda jahinduse IT rakendust kasutas lõppeval jahiaastal üle 3500 jahimehe, mis on oluline osa meie riigi aktiivsetest küttidest. Huntlocil on maailmas kokku üle 6000 kasutaja, sh Lätis üle 1000. Ent kasutajaid on ka teistest riikidest, nagu näiteks Leedust, USAst, Saksamaalt ja viimasel ajal ka Bosnia ja Hertsegoviinast.

Karri Urban tutvustas EJS arendusi IT vallas ja katusorganisatsiooni tulevikuplaane. Mõlemaid pooli huvitas jahinduslike seireandmete kogumine kaasaegse tehnoloogia abil. Herko Sunts kinnitas, et ta tuleb oma boksiga välja ka suvisele jahimeeste kokkutulekule Pärnumaale Pärlseljale. Seal on kõigil osalejatel võimalik Huntloci arendustega tutvuda.

Osapooled leidsid, et senine koostöö on kasulik, mistõttu plaanitakse seda jätkata, et rahvuslikku jahindust tehniliselt arendada ja kaasajastada.