PRESSITEADE: Aastavahetusel tuleks vältida liigset müratekitamist

PRESSITEADE: Aastavahetusel tuleks vältida liigset müratekitamist

1611
Foto: Flickr

EESTI JAHIMEESTE SELTS
PRESSITEADE
29.12.2017

Uue aasta vastuvõtmisega käib kaasas ilutulestik ja muu paugutamine, mis häirib nii mets-, kodu- kui ka lemmikloomi. Eesti Jahimeeste Selts kutsub üles vältima aastavahetusel liigset müratekitamist ja keskkonnareostamist.

“Austame aastavahetusel vanu traditsioone, aga teeme seda mõistlikult,” selgitas Eesti Jahimeeste Seltsi tegevjuht Tõnis Korts. „Pahatihti paugutatakse juba mitu päeva enne pidupäeva ja ka pärast, mis tekitab loomadele palju stressi,“ sõnas ta ja lisas, „Et loomi vähem häirida, kutsume kaaskodanikke üles vältima liigse müra tekitamist“. Samuti tuleks Tõnise sõnul ilutulestikust allesjäänud kestad ja pakendid pärast loodusest kokku korjata.

Ilutulestiku valgussähvatused ja paugutamine on loomadele suur stressiallikas ja võib nad ettearvamatult käituma panna. Ilutulestikku tuleks süüdata lähedalasuvatest inimestest ja loomadest ohutus kauguses, et vältida võimalikke vigastusi. Ilutulestikust alles jäänud tükid tuleb pärast kokku korjata, et loomad neid kogemata ei sööks või nendega endale muul moel viga ei teeks.

Palume inimestelt mõistvat ja hoolivat suhtumist loomadesse ning ettevaatust liikluses, kuna häiritud loomad võivad joosta ka sõiduteedele.

Lisainfo:
Tõnis Korts
Eesti Jahimeeste Selts
tegevjuht
tel 511 8673
tonis.korts@ejs.ee