Keskkonnaameti 19. juuni korraldusega lubatakse jahimeestel küttida Viljandimaal Põhja-Sakala vallas Sandra küla piirkonnas küttida üks hunt väljaspool tavapärast jahiaega.
Keskkonnaamet lubas Soomaa piirkonnas ühe hundi küttimise väljaspool jahiaega, sest hundid on seal korduvalt veiseid rünnanud ning probleem pole kadunud ka pärast varasemaid küttimisi. Kohalikud loomapidajad teatasid mitmest hundirünnakust kariloomadele, nagu veistele, kirjutab Õhtuleht.
Ameti sõnul on loomapidajad proovinud hunte eemale hoida elektrikarjuste, valvamise ning erinevate peletitega, kuid rünnakud on jätkunud. Samuti teeb Soomaa üleujutatav maastik tõhusate kiskjatõrdeaedade rajamise keeruliseks.
Loe lähemalt Õhtulehest.





