Riigikohus tunnistas õigusvastaseks keskkonnaameti 2020. aasta hundijahi käskkirja, kuna amet ei arvestanud selle koostamisel Berni konventsiooniga, mille järgi oli hunt tollal veel range kaitse all.
Keskkonnaameti käskkirjaga lubati 2020/2021. jahiaastal küttida Eestis 140 hunti. MTÜ Eesti Suurkiskjad vaidlustas selle kohtus, sest nende hinnangul ei olnud hundi olukord soodne ja nii suure hulga loomade küttimine ei võimaldanud sel ka paraneda, vahendab ERR.
Riigikohtus oli peamine vaidlusküsimus seisnes selles, kas hundi kaitsel oleks tulnud lähtuda Euroopa Liidu loodusdirektiivist või Euroopa looduslike liikide ja elupaikade kaitse konventsioonist ehk Berni konventsioonist.
Loe lähemalt ERR-ist.





