FACE peaassamblee ja hundi konverents Brüsselis

FACE peaassamblee ja hundi konverents Brüsselis

1754
Foto: Tõnis Korts

EJS tegevjuht Tõnis Korts viibis 15.‒16. septembril Euroopa jahimeeste katusorganisatsiooni kutsel Brüsselis. 15. septembril toimus Euroopa Parlamendi (EP) hoones konverents „Hundi tagasitulek Euroopa maastikele ‒ väljakutsed ja lahendused.“

Selle konverentsi avas EP liige Karl-Heinz Florenz, kes on samal ajal EP intergrupi „bioloogiline mitmekesisus, jaht ja maapiirkonnad“ (Biodiversity, hunting, countryside) president. Avaldame lähiajal meie kodulehel uudiste rubriigis selle konverentsi kokkuvõtte.

16. septembril toimus FACE peaassamblee. Selle avas lõpetav FACE president Gilbert de Turkheim. Ta tegi ülevaate oma tegevusest ja aasta jooksul toimunud juhatuse koosolekutest. Kuna oli ka valimiskoosolek, siis said sõna uued presidendi kandidaadid. Seekord oli tavapäratult esindatud kaks kandidaati. Need olid Srecko Zerjav Sloveeniast ja Dr Michl Ebner Itaalia saksa kogukonnast. Srecko Zerjavi üks sõnumitest oli, et peame rohkem aitama neid riike, kes on hädas ja DR Michl Ebner käsitles jahti kui looduskaitse osa.

Valimistel võitis Dr Michl Ebner ja sai uueks FACE presidendiks. Ta on jahimees olnud alates 1970. aastast. Poliitikuna on ta neli ametiaega olnud Itaalia parlamendi liige (1979–1994), samuti on ta kolm perioodi olnud Euroopa Parlamendi liige (1994–2009).

Värskelt valitud FACE juhatus koosneb 11 asepresidendist: Richard Ali (Suurbritannia), Volker Böhning (Saksamaa), Gian Luca Dall’Olio (Itaalia), Alain Durand (Prantsusmaa), Claus Lind Christensen (Taani, esindab Põhja regiooni), Linda Dombrowska (Läti, esindab Balti regioon),  Laurens Hoedemaker (Holland, Atlandi regioon), Attila Kelemen (Rumeenia, kaguregioon), Nicholas Papadodimas (Kreeka, Vahemere regioon), Srečko Žerjav (Sloveenia, keskregioon). Benoît Chevron valiti finantsjuhiks, peasekretäriks Filippo Segato.

Kuulati ära peasekretäri aruanne 2015. aasta kohta ja vaadati 2016‒17 tööplaani. Korrigeeriti liikmemakse. EJS, kes esindab Eesti jahimehi, maksis 2015. aastal 4514 eurot liikmemaksu. Võrdluseks võib tuua, et näiteks prantsuse jahimeeste katusorganisatsioon maksis 91 809 eurot ja Saksamaa 75 845 eurot liikmemaksu. Eesti jahimeeste liikmemaks FACEs 2016. aastal on 4559 ja see makstakse EJS eelarvest.

FACE on Euroopa jahimeeste katusorganisatsioonide föderatsioon. Asutatud 1977, kaitseb ta valitsusvälise MTÜna Euroopa 7 miljoni jahimehe huvisid. FACE koosneb 36 Euroopa riigi rahvuslikest jahindusorganisatsioonidest, sealhulgas 28 Euroopa Liidu organisatsioonist. FACEs on 7 assotsieerunud liiget ja ta paikneb Brüsselis. Eesti Jahimeeste Seltsi esindaja(d) osaleb reeglina 2 korda aastas toimuvatel istungitel. Lisaks komandeerib EJS Eesti esindajaid erinevatesse töögruppidesse. Viimati selle aasta aprillis osales EFSA (Euroopa Veterinaaramet) poolt korraldatud SAKi töögrupi töös Palermos Karolin Lillemäe.


JAGA