VTA teeb kokkutulekul uluki esmakontrolli töötoa

VTA teeb kokkutulekul uluki esmakontrolli töötoa

1738
Foto: erakogu

Veterinaar ja Toiduamet (VTA) korraldab kokkutulekul jahimeestele töötoa „Uluki esmakontrolli deklaratsiooni täimine koolitatud isikute poolt kehtiv kord ning tähelepanekud ja märkused“.

VTA andmetel teevad töötlemisettevõtetelt saadava tagasiside põhjal koolitatud isikud sageli vigu ulukite esmakontrolli deklaratsiooni täitmisel. Siinkohal oleks tarvilik üle korrata deklaratsiooni täitmise põhimõtted ja kord.

„Kütitud uluki viimisel töötlemisettevõttesse või läbi kogumiskeskuse töötlemisettevõttesse peab kaasas olema täidetud deklaratsioon uluki esmakontrolli kohta,” selgitas VTA loomatervise ja -heaolu osakonna juhataja Harles Kaup. “Kütitud uluki esmakontrolli tegemise õigus on jahimeestel, kes on läbinud nõuetele vastava koolituse,” lisas ta.

Koolitatud isikul on õigus hinnata kütitud looma seisundit, eesmärgiga välja selgitada võimalikud ohud inimese tervisele ning deklareerida kirjalikult kütitud uluki esmakontrolli tulemusi. Koolitatud isik on kohustatud informeerima esmakontrolli tulemustest deklaratsiooni vahendusel.

Töötuba toimub 13. juulil pealaval kell 12.00.

Jahimeeste kokkutulek “Tahan lennata” toimub 12.-14. juulini Läänemaal Kiltsi lennuväljal. Lisainfo ja piletid leiab SIIT. Piletite soodusmüük kestab 7. juulini!