Virumaa kokkutuleku üldvõitjaks tuli Kohtla-Nõmme jahtkond

Virumaa kokkutuleku üldvõitjaks tuli Kohtla-Nõmme jahtkond

1785
Fotod: EJS

25. juulil toimus esimene Virumaa jahimeeste kokkutulek. Päev oli täis meeleolukaid sündmusi, töötubasid ja võistlustel võttis mõõtu 9 võistkonda.

Alasid oli seekord viis. Kokanduses tuli keeta uhhaad ja seda siis imiteeritult looduslikes tingimustes. Võistlejatele anti kogu söögiks vajaminev (kala, kartul, sibul ja porgand), maitseained võisid võistlejatel endal kaasas olla. Lisaks anti lõkkepuud ja tikud. Supid valmisid elaval tulel. Tulemused olid väga kunstilised ja isuäratavad.

Kutsemeisterlikkuses pidid 2 liikmelised võistkonnad läbima takistusraja, mille jooksul pidi ületama ka kaks korda Purtse jõge. Rada oli tehniliselt raske, aga see-eest väga huvitav. Seekord oli rada pühendatud karule ja enamus küsimusi ja ülesandeid olid karuteemalised.

Kolmandaks alaks oli viktoriin ja seekordsed küsimused olid oma raskuse poolest vabariikliku kokkutuleku väärilised. Lisaks oli rahvaviktoriin, kus pealtvaatajad said iga õige vastuse eest jahiteemalise auhinna.

Neljandaks alaks oli meeskondlik laskesuusatamine. Vast kõige vaatemängulisem ala pealtvaatajatele. Viie liikmeline meeskond pidi läbima takistusraja ühel suusal, lisaks õhupüssiga märklehte laskma.

Viimaseks alaks oli jahijutt ja kuna selle aasta teemaks on jahikoera aasta, siis oligi teemaks „Minu jahikoer“.

Virumaa jahimeeste kokkutuleku üldvõitjaks krooniti Kohtla-Nõmme, teise koha saavutas Oonurme-Nugrits ja kolmanda koha Tudulinna jahtkond. 

Päeva lõpus loositi kõikide kokkutulekul olevate inimeste seast välja 250 eurone kinkekaart jahiriided.ee-lt ja Purtse metalli poolt pandi välja grill.

Päeva lõpetas ansambel „Aer“. Terve päeva oli lastele ülesse pandud batuudid ja erinevad mängud ning lastega tegeles Pipi Pikksukk.

Oli tore ja vahva üritus ning võimalusel jätkatakse ka edaspidi ühtse Virumaa kokkutulekuga.

Võistluste tulemusi näeb SIIT.