Viljandis toimub konverents “Oma nahk”

Viljandis toimub konverents “Oma nahk”

1551
Foto: Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia

19. novembril algusega kell 11.00 toimub Viljandis pärimusmuusika aidas TÜ Viljandi kultuuriakadeemia rahvusliku käsitöö osakonna pärandtehnoloogia konverents „Oma nahk”.

Kaheksandat korda toimuv sündmus keskendub loomanaha kui käsitöö- ja tarbekunstimaterjali kasutamisele Eestis ja sellele, kuidas praegu enamasti jäätmeks muutunud materjali paremini rakendada ja väärindada.

Konverentsil astuvad üles nahamaterjaliga lähedalt kokku puutuvad erinevate valdkondade esindajad Eesti Lamba- ja Kitsekasvatajate Liidust, Eesti Jahimeeste Seltsist ning mitmed teised naha tootjad ja töötlejad. Kohaliku naha puudustest ja eelistest kõnelevad spetsialistid loomekõrgkoolidest. Foorumi lõpus toimuva arutelu käigus analüüsitakse põhjuseid, mis takistavad eestimaist loomanahka senisest rohkem kasutamast. Vestlusringi eesmärk on kaardistada teemad, millega poliitikakujundajad ning haridus- ja uurimisasutused võiksid edaspidi tegeleda. 

KAVA

10.30 Registreerumine ja tervituskohv
11.00 Konverentsi sissejuhatus, osakonna juhataja Ave Matsin ja traditsioonilise nahatöö õppejõud Kristina Rajando
11.10 “Jüripäevaks kuub ja mihklipäevaks kasukas”, Kihnu Maalambakasvatajate Seltsi president Anneli Ärmpalu-Idvand
11.30 “Palju nahku läheb nahka”, Eesti Lamba- ja Kitsekasvatajate Liidu tegevjuht Vallo Seera
11.50 “Ulukinahk kui toore – eile, täna, homme”, rahvusliku tekstiili eriala III kursuse üliõpilane ja loomakaitsja Kadri Võrel
12.10 “Ulukinahad kui kasutamata ressurss”, Eesti Jahimeeste Seltsi tegevjuht Tõnis Korts
12.30 Eesti nahkade kasutamist puudutavad andmekogud
12.50 “Eesti nahad Eesti nahavabrikus” Jõgeva nahavabrik Skineks OÜ juhatuse liige Ingmar Baida
13.10-14.00 LÕUNA
14.00-14.30
• “Eesti nahk Viljandi kultuuriakadeemias”, VKA nahatöö spetsialiseerumismooduli juht ja õppejõud Kristina Rajando
• “Eesti nahk Eesti Kunstiakadeemias”, Eesti Kunstiakadeemia aksessuaari- ja köitestuudio meister ja õppejõud, nahakunstnik Eve Kaaret
• “Eesti nahk Pallases” Tartu Kõrgema Kunstikooli Pallas Nahadisaini osakonna juhataja professor Rene Haljasmäe
14.30 Kohalikke nahku ja nahkesemeid tutvustava ühepäevanäitusega tutvumine
15.00 paneeldiskussioon kõigi ettekandjate ja kutsutud külaliste osavõtul teemal „Mis takistab meil täna kohalikku nahka rohkem kasutamast?“ Vestlust juhivad Kristina Rajando ja Ave Matsin
16.00 konverentsi lõpp

Konverentsile järgneb uue Studia Vernacula numbri esitlus ja Anu Raha stipendiumi pidulik üleandmine. Konverentsi täpsem kava on kodulehel.

Jälgi postitusi ka sündmuse FB lehel.

Palume huvilistel registreeruda 17. novembriks SIIN.

Võttes arvesse maailmas toimuvaid muutuseid, on sel aastal esimest korda võimalik konverentsist osa saada ka veebi vahendusel. Täpsema lingi saadame mõni päev enne sündmust kõigile registreerunud osalejatele aga avaldame selle ka sündmuse kodulehel ja FB lehel. Meie kõigi turvalisuse huvides soovitame kindlasti kaaluda seda võimalust. Tule kindlasti üksnes täiesti tervena ja jälgi kõik ohutusnõudeid; soovitatav on kanda ka maski.