Viitnal kaotas elu auto ette jooksnud emakaru

Viitnal kaotas elu auto ette jooksnud emakaru

1566
Pilt on illustratiivne. Foto: erakogu

Eelmise nädala keskel juhtus Tallinna–Narva maanteel Loobus liiklusõnnetus, milles hukkus teele jooksnud ja noore naisterahva juhitud sõiduautolt löögi saanud emakaru.

Neljapäeva öösel kella veerand kahe paiku juhtunud auto ja looma kokkupõrge oli sedavõrd tugev, et selle tagajärjel purunesid sõidukil radiaator ja esituled. Autojuht sai sõiduvahendi pidama õnnetuskohast umbes 150 meetrit eemal.

Ootamatult teele jooksnud metslooma esmalt põdraks pidanud roolikeeraja õnnetuses kannatada ei saanud, kuid ehmus ja pidas targemaks sõidukist mitte väljuda. “See oli tütarlapsest väga tark, et ta isegi autost välja ei tulnud, sest vigastatud metslooma käitumist ei või iial ette teada. Tigeda karu puhul veel eriti,” rääkis sündmuspaigal viibinud ja tundmatuks jääda soovinud pealtnägija. “Lähemal vaatamisel selgus, et tegemist polnud siiski põdra, vaid hoopis karuga, kes oli juba hinge heitnud. Sohver jäi õnneks terveks, ta oli lihtsalt pabinas.”

Pealtnägija ei osanud öelda, miks karu sõiduki ette sattus. “Kas läks sealt kandist läbi mõni loomade rada või oli ta lihtsalt millegagi hirmule aetud, seda ei oska küll öelda,” lisas ta.

Ühe kohaliku jahiseltsi liikme sõnul võisid õnnetult otsa saanud karuemast maha jääda pojad, sest pärast avariid nähti omapäi metsa all seiklemas paari karupoega.