VIDEO! Baltimaade jahindusjuhid kohtusid CICi juhtidega Riias

VIDEO! Baltimaade jahindusjuhid kohtusid CICi juhtidega Riias

1604
Baltimaade jahindusorganisatsioonide esindajad koos CICi juhtidega. Foto: EJS

16. aprillil väisasid maailma jahimeeste katusorganisatsiooni CICi (Conseil International de la Chasse et de la Conservation du Giber – vabas tõlkes ülemaailmne jahindus- ja looduskaitse organisatsioon) juhid president George Aman ja tegevjuht Tamas Marghescu Riiat, et kohtuda Balti riikide jahindusjuhtidega.

Teemaks oli järgmise aasta CICi pea-assamblee korraldamine Riias. CICi ettepanekul ei keskenduta ainult Riiale ja Lätile, vaid partneriteks oodatakse ka naaberriike – Eestit ja Leedut. Tegemist on suure sündmusega, kuhu oodatakse u poolsada osalejat üle maailma.

Kokkusaamisel osalesid Eestist EJSi tegevjuht Tõnis Korts ja asetäitja Andres Lillemäe, Läti Jahimeeste Seltsi LATMA president-tegevjuht Haralds Barviks ja ajakirja Medibas peatoimetaja Linda Dombrovska. Leedu kolmeliikmelist delegatsiooni juhtis Leedu jahiseltsi asedirektor dr Egidius Bukelskis.

Tegevjuhi Tõnis Kortsu sõnul näitab Balti riikide partneriteks valimine ülejäänud maailma usaldust meie suhtes. „Kui kunagi aastaid tagasi vaadati kahtlevalt meie kui endiste nõukogude liidu maade peale, siis tänaseks oleme võrdsed partnerid ning meid usaldatakse ja tunnustatakse,“ ütles Korts. „Oleme siiani olnud CICi liikmed ja kõrvaltvaatajad ning nüüd on aeg ühisesse ettevõtmisesse ka panustada,“ selgitas Korts ja lisas, et „ettepanek peaassambleed Riias korraldada tuli CICilt“.

Rahalist koormust Balti riikidele ei kaasne, kulud kaetakse ühisest kassast. Küll aga oodatakse kolmelt Baltimaalt nii sisusse kui läbiviimisesse panustamist. Nõupidamine Riias oli selle koostöö avapauk. Edasi pannakse kokku koostöögrupp, peaassamblee moto ja Balti jahinduse katusorganisatsioonide presidendid allkirjastavad ühise tegevuse protokolli.

Sellise hulga jahindustegelaste külaskäik meie regiooni aitab suurendada piirkonna tuntust ja tuua kolm Balti riiki ka n-ö jahinduse maailmakaardile. Peakorraldaja roll läheb siiski Lätile, kes CICi poolse pakkumise vastu võttis. Kui palju Eesti panustab ja kas soovime mõnda ühist kokkusaamist läbi viia ka Eestis, selgub maikuu juhatuse koosolekul, kus seda teemat arutatakse.

Kogemused rahvusvahelise sündmuse edukaks läbiviimiseks on meil olemas. Alles selle aasta veebruaris korraldas EJS Euroopa jahimeeste katusorganisatsiooni FACE meedia töögrupi koosoleku Tallinnas.