VIDEO! GALERII! Hiiumaa jahimehed võõrustasid maaomanikke

VIDEO! GALERII! Hiiumaa jahimehed võõrustasid maaomanikke

2660
Jahimeeste ja maaomanike kohtumisõhtu Tahkunas. Fotod: EJS

11. augustil toimus Hiiumaal Tahkuna jahiseltsis pidulik kohtumisõhtu jahimeeste ja maaomanike vahel.

Tahkuna jahiseltsi juhi Harri Katteli sõnul on tegemist traditsiooniks muutunud sündmusega, kuhu on oodatud seltsi territooriumi maaomanikud peredega. „Oodatud on kõik maaomanikud, sõltumata maaomandi suurusest või sellest, kas inimene elab siin pidevalt või periooditi,“ sõnas Kattel. „Eesmärk on tutvustada jahimeeste tegemisi möödunud hooajal ja saada maaomanikelt tagasisidet,“ rääkis Katel ürituse tausta kohta. „Korraldame kohtumist tavapärasemalt pidulikumas vormis, et ka pered saaksid sellest osa,“ lisas ta.

Kohtumisõhtul võeti sõna, pakuti maitsvaid roogasid metsast, korraldati viktoriini ja erinevaid võistlusi lastele ning jalga sai keerutada elava muusika saatel. Parimaid premeeriti auhindadega.

EJSi tegevjuhi Tõnis Kortsu sõnul toimib selline koostöövorm maaomanikega väga hästi. „Otseallikalt saadud teave selle kohta, kes on Eesti jahimees täna ja millega ta tegeleb, on parim viis endast maaomanikele teada anda.“  sõnas Korts. „Maaomanikega ühiselt veedetud aeg kindlustab hea läbisaamise ja vajaliku infovahetuse, millega hoitakse ära palju tarbetuid konflikte,“ selgitas Korts ja lisas, et „Tahkuna jahimehed on mõistnud, et sellisesse koostöösse tasub investeerida“.

Taolisi pidulikke koosviibimisi on Tahkuna jahiselts korraldanud juba 8 aastat. Seekordsel sündmusel osales 230 inimest. Tahkuna jahiselts on EJSi liige. Jahimaade pindala 14 353 ha, millest suurem osa asub Hiiu valla ja väike osa Pühalepa valla maadel. Hiiumaal Tahkunas tegutseb 65 jahimeest. Jahimaadel on võimalik pidada jahti põtradele, hirvedele, metssigadele ja metskitsedele. Jahimaad piirnevad merega ja tänu sellele ka suurepärased võimalused jahilindude jahtimiseks. Loe lähemalt nende kodulehelt.