Vibujahiklubi Mägilased alustab kokkutulekul uue võistlusega

Vibujahiklubi Mägilased alustab kokkutulekul uue võistlusega

773

Uus võistlus, Kaberi Vibukütt, ühendab endas nii täpsuse, vaatemängulisuse kui jahipraktilise harjutuse vibujahi laskekatse näol ja pakub palju põnevust ning kaasaelamist ka pealtvaatajatele.

„See võistlus täidab mitut eesmärki – tutvustab pealtvaatajatele Eestis kehtivat vibujahi laskekatset ja jahipidamises kasutatavaid plokkvibusid. Läbi huumoriprisma öeldes ei tee paraku paljud siiani vahet plokkvibul ja plokkflöödil, nagu minu hea sõber tabavalt märkis,“ sõnas mägilaste eestvedaja ja võistluse projektijuht Rita-Anette Kohava.

„Ometi on just ääretult täpne plokkvibu ja vibujahi tohutu populaarsus USA-s pakkumas vibuspordile uut väljakutset – nimelt teeb rahvusvaheline olümpiakomitee hiljemalt paari lähema kuu jooksul otsuse, kas plokkvibulaskmine pääseb 2028 olümpiamängudele,“ lisas Kohava.

Formaat on sarnane mujal maailmas väga populaarsele 3D loomakujude laskmisele, kus kvalifikatsioonid lastakse metsas ning finaallaskmised toimuvad pealtvaatajate ees. „Hästi lihtsustatult näeb võistlus välja selline, et esimeses voorus ehk kvalifikatsioonis lasevad vibukütid, keda on laskejoonel korraga kuni 6, vibujahi laskekatse märke kaugustelt 10-20 meetrit. Märke on erinevates suurustes – kokku kuus märki, suuruselt jänesest koprani. Kohtunik märgib punktid. Neli parima punktiskooriga laskjat pääsevad edasi finaali, kus lastakse metskitse kujulisi märke Taani vibujahi laskekatse eeskujul – kauguselt 5–25 meetrit. Eks silmanurgast konkurendi tulemuse nägemine ja surve pealtvaatajate ees eeskujulik sooritus teha panevad osalejate närvid mõnusalt proovile! Soovitan kõigil binoklid kaasa võtta,“ ütles Kohava.

Korraldajad loodavad ja ootavad publikult suurt huvi ja sooja vastuvõttu, mis annaks lootust selle võistluse lisamiseks tulevikus ka maakondlike võistluste püsialaks. Sellise võistluse 3D märgipark on päris kallis ja nii peab MTÜ Mägilased osad võistlusmärgid kohe peale võistlust ka müüki panema – seega on soovijatel võimalik endale kohapeal soetada näiteks täiesti uus, vaid 4 nooletabamusega 3D sokk hinnaga 330 eurot! Võistlustel kasutatavate 3D märkide hinnad on vahemikus 65–340 eurot. „Eks me salamisi loodame, et keegi ostab loomakujud ära ja näiteks annetab klubile,“ tunnistab Kohava.

Võistlusele on oodatud osalema kõik vibukütid, kelle vibu vastab seaduses kehtestatud nõuetele ja selle raames on võimalik sooritada ka laskekatse. Laskekatse sooritamine koos võistlusega maksab 25 eurot, ilma laskekatseta 5 eurot ja Mägilaste klubi liikmetele on ainult võistlusel osalemine tasuta. Täpsema info ja reeglid leiab huviline juhendist.

Tänaseks on vibujahiklubil Mägilased täitunud ka 200 liikme piir, mille puhul anti välja ka uus rinnamärk „Mägilased 200“. Kuna uusi liikmeid mahub klubisse ikka juurde, siis on võimalik kokkutulekul kohapeal klubiga soodustingimustel liituda – tasudes vaid klubi aastamaksu 15 eurot. Muidu lisandub aastamaksule ka klubisse sisseastumistasu 30 eurot.

Ja nagu juba aastaid Eesti Jahimeeste Seltsi kokkutulekul, pakuvad Mägilased ka seekord kõigile huvilistele võimaluse ise plokkvibuga laskmist proovida ja seda juba alates vanusest 12. Võta laps kaasa ja ehk saab just temast tulevane vibukütt või hoopis olümpiasportlane!

Lisainfo:
Rita-Anette Kohava,
MTÜ Mägilased juhatuse liige
tel 523 2177, rita@mustnool.ee