Vene loomakaitsjad tahavad Eestisse tulnud karusid tagasi

Vene loomakaitsjad tahavad Eestisse tulnud karusid tagasi

1439
Paar aastat tagasi külastasid Venemaalt valla pääsenud karud ka Valga-Valka piiriäärt. Foto: Monika Kaur/Facebook

Venemaa loomakaitseorganisatsioon palub keskkonnaminister Rene Kokale saadetud kirjas üle piiri Eestisse tulnud karud Polja ja Proša ellu jätta ja võimalusel nad Venemaale tagasi juhatada.

Peterburis tegutseva loomakaitseühingu Baltiskaja zabota o životnõh president Jelena Bobrova märkis Kokale saadetud kirjas, et jälgib murega Eestist tulevaid uudiseid, justkui tahetakse kaks Venemaalt pärit karu veel enne jahihooaja algust maha lasta. kirjutab Postimees.

“Need karud on pärit Toropetski bioloogilisest jaamast “Puhas mets”, mis tegeleb vanemateta jäänud karupoegade rehabilitatsiooni ja nende loodusesse tagasisaatmisega. Need karud on Polja ja Proša. Nad on unikaalsed selles mõttes, et nad ei ole pärast loodusesse naasmist lahku läinud, vaid hoiavad kokku. Nad alles õpivad iseseisvalt metsas hakkama saama ja seetõttu võib neid sageli inimeste juures näha,” kirjutas Bobrova.

Loomakaitseühingu president rõhutas, et hoolimata sellest, et nad käivad sageli asulates, ei ole nad ilmutanud mingit agressiivsust kellegi vastu.

Loe edasi Postimehest.