Vabategevused kokkutulekul

Vabategevused kokkutulekul

2525

Nagu igal aastal, leidub ka seekord jahimeeste kokkutulekul Toosikannus vabategevusi kõigile. 

Lisaks kohustuslikele võistlusaladele on programmis tegevusi, mis sobivad praktiliselt kõigile huvilistele.

LAUPÄEV

 • Hommikujooga. Kell 8.00 ja 9.00 on kõigil võimalik vabaalal osa saada hommikujoogast, mida juhendab joogatreener Ivo Raenok.
 • Ekskursioonid. Väikese tasu eest on kõigil võimalik Raplamaa ekskursioonile minna. Bussid väljuvad kel 10.00.
  Jahinoa valmistamise koolitus. Kella 9.00 on Jaanikese (Otoluxi) telgis võimalik osa saada koolitusest, kus valmistatakse jahinuge.
 • Võrkpalli turniir. Võrkpalli võistlus toimub algusega kell 10.00 kaubatänaval palliplatsi alal. Osaleda võivad kõik huvilised ning võistkond peab olema 6‒8-liikmeline.
 • Studio Viridise loodushariduse telk lastele. Lastealal on Studio Viridis välja pannud loodusharidusliku telgi, kus saab mängida äraarvamise mänge Eesti looduse tundmise teemal, joonistada hundi portreed ning meisterdada kokkutuleku alalt leitud prügist prügihunte. Näha on ka jahitrofeed ning elusuuruses hunti. http://www.studioviridis.ee/
 • Tegevusi lastele kogu päevaks. Lastealal on kogu päevaks lastele tegevusi, kus saab joonistada, mängida jm põnevat teha. Lastele on lustimiseks välja pandud ka batuut. Alates kella 11-st on alal avatud ka ajakirja Eesti Jahimees telk, kus saab ajakirja kaanepilti joonistada ja meisterdada muud põnevat. Samuti esineb lastele Eesti lastekirjanik Jaanus Vaiksoo, kes loeb oma põnevaid lasteraamatuid jms.
 • Hirvesafarid. Koos matkajuhiga sõidetakse kell 10.00 Toosikannu Loomapargi maadele. Teekonnal külastatakse söödakohti, metsloomadele iseloomulikke elupaiku ning jutustatakse lugusid loomade tegevusest. Hea õnne korral saame ulukisafari käigus näha ja jälgida punahirvede, aga ka nt metskitsede ja väikeulukite tegevust.
 • Lõksupüügi koolitus. Alates kella 11-st tutvustatakse kaubatänaval Jaanikese telgis koolitusel erinevaid lõksupüüke ja nende kasutusviise. Koolitust juhendab Peeter Hussar.
 • Veikandi vorstikoolitus. Peamaja juures toimub kell 11.00 vorstikoolitus.
 • Jahinugade testimine kopranülgimise näitel. Kell 12.00 toimub kaubatänaval Jaanikese (Otoluxi) telgis jahinugade testimine kopranülgimise näitel. Jahinduskoolitaja Peeter Hussar nülib koolituse tabeks kobrast ning näitab töövõtteid erinevate jahinugade peal.
 • Vibu ja kirves. Vabaalal on võimalik lasta vibu ja visata kirvest alates kella 14.00-st. Lisaks saab MTÜ Vibujahiklubi Mägilaste infotelgis sooritada vibujahi laskekatset, tutvuda erinevate vibutüüpidega, proovida laskmist plokkvibuga jpm. Kell 14.00-14.30 toimub koprajahi demo vee ääres.
 • Jahikoerte demonstratsioon. Eesti jahikoerte tõuühing esitleb kell 14.00 jahikoeri (retriiverid, linnu- ja veekoerad). Samuti on võimalik saada kell 12.00-14.00 ja 16.00-17.00 veterinaararsti individuaalseid nõuandeid EJTÜ telgis
 • Naiste kokanduskoolitus. Kell 15.00 on naistel võimalus kaubatänaval Avastaja telgis osaleda ulukilihast toitude valmistamise töötoas. Naiskütt ja kokaraamatu “Maitsvalt ulukilihast” autor Kerlin annab näpunäiteid ulukilihast toitude valmistamiseks. Koos vaadatakse kokaraamatus olevaid retsepte ning valmistatakse Big Green Eggiga ka üks metsikult maitsev eine.
 • Rammumehe võistlus. Kell 18.00 on kaubatänaval kõigil võimalik osaleda rammumehe võistlusel.

Vaata lähemalt ka ajakavast.