Uudiseid koolide rajakaameratest

Uudiseid koolide rajakaameratest

2114
Kosejõe kooli loodusõpetuse õpetaja Ingrid Joona (paremalt) ning jahimehed Siim ja Mait Markus koos aasta looma kodulehe toimetusega laste rajakaamera platsil kaeru maha panemas. Foto: Mats Kangur

Looduskalendri koolide rajakaamerate projektis on vahepeal muutusi toimunud ning uusi rajakaameraid lisandunud.

Antsla Gümnaasiumi koolilaste rajakaamera on videole püüdnud nugise, kes leiab laste kaetud söögiplatsilt – mis on esmalt mõeldud metskitsedele – ka midagi suhu pista.

Metsnugis on täisvereline kiskja, kelle kõhutäieks on enamasti loomne toit. Näiteks närilised, linnud, teised väikekiskjad, kellest jõud üle käib, aga novembrikuises metsas pole enam seda toiduküllust, mis kevad-suvises metsas, seal aitab vahel (nälja)hädast välja ka poolkülmunud kapsaleht või õunaviss.

Lisaks Antsa Gümnaasiumile ja kaheksale teisele Eesti koolile sai nüüd oma rajakaamera ka Kosejõe kool Harjumaal. Aasta looma kodulehe toimetus koos Siniallika Jahiseltsi meestega käisid Kosejõe koolile parimat kaamerakohta valimas. Jahimehed Siim ja Mait leidsid kena koha umbes pooleteist kilomeetri kauguselt koolist. Metsa ja põllu serval jõe lähedal on nähtud liikumas mitmeid loomaliike.

Vaata lähemalt Looduskalendrist.