Tšehhis on leitud juba pea 100 seakatku nakatunut

Tšehhis on leitud juba pea 100 seakatku nakatunut

2753
Foto: Flickr

Tšehhis on viimaste nädalatega sigade Aafrika katku levik intensiivistunud. Kuu jooksul on katku nakatunud juba pea 100 isendit.

„Riigis on seoses seakatkuga olukord väga kriitiline“, selgitas Tšehhi jahindusspetsialist Jakub Hruška. „Nelja nädalaga on leitud juba ligi 100 seakatku nakatud isendit 3000 hektariga alalt“, lisas ta.

Esimene sigade Aafrika katku juhtum oli Tšehhis kuu aega tagasi. Tänaseks on taud riigis kiirelt levinud ja Tšehhi veterinaaramet on kinnitanud juba 62 seakatku juhtumit.

Seakatku esmane juhtum avastati Ida-Tšehhist Zlini linna lähistelt ning on selle ajaga levinud järjest enam Slovakkia piiri poole.

Tšehhi põllumajandusminister Marian Jurečka kutsus Praha raadios üles jahimehi metssigu aktiivselt küttima, et takistada seakatku levikut riigis. Lisaks on seakasvatajatele kehtestatud ranged bioohutusnõuded.

Tänaseni pole üheski Tšehhi seafarmides katku tuvastatud. Lisaks pole siiani täpselt teada kuidas sigade Aafrika katk Tšehhi jõudis. Tšehhi veterinaaramet keelustas seakatku tõttu 92 jahipiirkonnas (1000 km2 piires) küttimise. Samuti on keelatud söötmine ja peibutamine.

27. juunil tuvastati Ida-Tšehhis Zlini linna lähedalt kaks sigade Aafrika katku tunnustega metssiga, 10. juulil leiti 22 seakatku nakatunud isendit. Tänaseks on riigis tuvastatud 62 seakatku juhtumit.