Toimus seirefoorum: „Jahiulukid – elu, olu ja mõju“

Toimus seirefoorum: „Jahiulukid – elu, olu ja mõju“

3147
Saal oli paksult rahvast täis. Foto: Tõnis Korts

23. novembril toimus Tartus teaduskeskuses Ahhaa jahiulukitele pühendatud seirefoorum. Seirefoorumile olid kutsutud jahimehed, ametnikud ja loodushuvilised. Huvi oli foorumi vastu suur ja nii lõppesidki kohad enne eelregistreerimise tähtaja saabumist ja hilisematel soovijatel ei olnudki võimalik enam kohta saada.

Video vahendusel edastas oma tervitussõnad keskkonnaminister Marko Pomerants ja foorumi avas Taimar Ala, Keskkonnaagentuuri juht.

Eluslooduse seirest rääkis Uudo Timm ning ulukiseirest ja rakendusuuringutest kõneles Peep Männil. Kuidas hinnatakse kiskjakahjusid ja kuidas neid tulemusi kasutatakse ulukiseires – selle kohta tegi ülevaate Tõnu Talvi Keskkonnaametist. Maaülikoolist Arvo Viltrop tegi ettekande teemal Aafrika seakatkust vabanemise lootuses: seire ja uuringute osa selles.

Peale lõunapausi tegi ettekande EJS tegevjuht Tõnis Korts. Teemaks oli ulukiseire ressursikasutaja pilgu läbi. Tegevjuht tutvustas, millised on jahimeeste seadusest tulenevad kohustused seoses ulukiseirega. Samuti tutvustas Korts EJS väärtusi rahvusliku jahinduse arendamisel, mis on seotud seirega, juhatuse poolt vastu võetud tegevuskava 2016-2020 ja seda, et järgmine aasta on jahimeestel „Loenda ulukit!“ aasta. Järgnevalt sai mikrofoni EJS juhatuse liige Priit Vahtramäe, kes sama ettekande raames tutvustas seda, kuidas käib seire ühe jahiseltsi tasemel. Ettekande teine pool puudutas EJSi edasist visiooni ulukiseire korraldamisel. Vaata ettekannet siit. 

Edasi jätkusid ettekanded teadlastelt. Seirefoorumi kava leiad siit. Huvitavat ja sisukat foorumipäeva modereerisid Uudo Timm ja Raido Kont.

20161123_105158
Videotervituse saatis keskkonnaminister Marko Pomerants
Tõnis Korts seirefoorumil. Kuvatõmmis videost
Tõnis Korts seirefoorumil. Kuvatõmmis videost
Tõnu Talvi Keskkonnaametist
Tõnu Talvi Keskkonnaametist
Rauno Veeroja
Rauno Veeroja

JAGA