Toimus EJSi bürootöötajate regulaarne esmaspäevane koosolek

Toimus EJSi bürootöötajate regulaarne esmaspäevane koosolek

324

1. veebruaril toimus EJS-i bürootöötajate koosolek, kus arutati aktuaalsete küsimuste üle.

Heidame pilgu teemadele, mida arutati.

Koosolek toimus Zoomi keskkonnas ja seda juhtis tegevjuht Tõnis Korts. Ta andis ülevaate olulisematest teemadest ja EJSi eesseisvatest ülesannetest jooksva nädala perspektiivis. Seejärel said sõna valdkondade koordinaatorid.

Projektijuht Urmas Salmu rääkis sellest, et “Uluk teel” raames paigaldatud reflektoritega on piirkonniti tekkinud probleeme, sest osad maanteepostid teede puhastamisel hävivad ja nendega koos ka nendele paigaldatud reflektorid. Koosolekul arutati, kuidas seda probleemi lahendada.

Tegevjuhi asetäitja Andres Lillemäe tegi ülevaate jahitrofeede näituse organiseerimisest. Hetkel on plaan paika panna kuupäev, millal toimuks üleriiklik näitus koos volikoguga. Selle saab otsustada järgmine juhatuse koosolek. Samuti tegi Andres ülevaate seakatku teemast ja rääkis, et Raplamaa haiguskoldes on koostöös Maaülikooli ja PTA-ga koostatud skeem SAKi puhangu ala küttimise kohta, et katku leviku piiramiseks ümberringi metssead katku levimise vältimiseks maksimaalselt ära küttida. Seda on edukalt kasutatud mitmetes Euroopa riikides.

Ajakirja peatoimetaja Jaanus Vaiksoo selgitas, et ajakirja aasta esimene number on valminud ning trükikoda valmistab ette trükkimist. Lähiplaanis on alustada ka jahindusliku EJSi podcasti tootmist. Vastavad kokkulepped on olemas.

Haldusspetsialist Kristel Zilensk rääkis, et  lõppenud on eelmise aasta projektide lepingud ja esitatud on peade lepingute aruanded. 2021 aastaks on sõlmitud “peade” kogumise leping  ja jahimehed võivad neid veterinaariakeskustesse viia.

IT projektijuht Karri Urban andis ülevaate käimasolevatest IT arendustest. Tartu Jahindusklubi väljatöötatud arendust ja kogemust jahimaade lepingute haldamise osas tuleb arendada ka Jahises. Selleteemaline koosolek toimub võimalike partneritega meie liikmete hulgas 2. veebruaril veebis.

Tegevjuhi abi Lea Truska rääkis, et Eesti Post loobus Eesti Jahimehe tellimuste vastuvõtmisest, mistõttu tuleb leida alternatiivseid variante.

Toimetaja Andra Hamburg tegeleb  EJSi  ülevaatega möödunud aasta loomadega liiklusõnnetuste statistikaga. Samuti tutvustas ta aktuaalset hundijahi teemat ja rääkis, et sel teemal tuleb teha selgitavat kommunikatsioonitööd.

JAGA