Tallinn-Tartu maanteel hukkus avariis metsseapere

Tallinn-Tartu maanteel hukkus avariis metsseapere

6282
Fotod: Peeter Karask

Täna, 25. juuli varahommikul sattus fotograaf Peeter Karask Harjumaal peale liiklusõnnetusele, mille tagajärjel hukkus metsseapere.

„Pärast öist varjes olemist olin väga kurva sündmuse tunnistajaks, kui Tartu-Tallinn mnt 154 km-l (Tallinnast 32km kaugusel) sõitis auto otsa metsseaperele,“ kommenteeris Peeter Karask juhtunut. „Liikluses hukkus suur metsseapere: emis, kesik ja 5 väikest põrsapoega,“ lisas ta.

Fotograafi sõnul polnud süüdistada kedagi, tegu oli pelgalt õnnetu kokkusattumusega. „Saame ainult olla veel tähelepanelikumad ja valida oma sõidukiirust, et vältida selliseid olukordi,“ selgitas Karak.

Eesti Jahimeeste Selts paneb liiklejatele südamele, et metsloomaga kokkupõrgetest tuleb teada anda. Metssiga on suuruluk, mistõttu kokkupõrge temaga pole ohtlik mitte ainult metsloomale, vaid võib olla traagiliste tagajärgedega ka liiklejatele. Seetõttu tuleb metsavahelistel lõikudel olla ettevaatlik ja vähendada kiirust. Eriti ettevaatlik tuleks olla öösel, videvikus ja varahommikul, mil ulukid on aktiivsemad. Samuti tasub olla tähelepanelik liiklusmärgi „metsloomad“ mõjupiirkonnas, millega tähistatakse kohti, kus metsloomade teele ilmumine on kõige tõenäolisem.