Saaremaal toimus jahikoerte koolitus

Saaremaal toimus jahikoerte koolitus

833
Jahikoerte koolitus Saaremaal. Fotod: SJS

26. ja 27. märtsil toimus Saaremaal jahikoerte verejälje koolitus, kus sai ka jahikatset sooritada.

Huvi koolituse vastu oli suur. Oma oskusi näitasid viis Baieri verekoera, neli labradori retriiverit, kaks taksi, kaks piiglit, Saksa karmikarvaline linnukoer, Münsterlandi suur linnukoer, dreever ja Eesti hagijas. Lisaks koertele ja nende omanikele oli kohale tulnud ka neid, kes lihtsalt asja vastu huvi tundsid.

Koeraomanikke koolitas Mari-Ann Rehk, kes oli meeldivalt üllatunud, et osavõtt nii rohkearvuline on. Mõlemad päevad algasid teoreetilise osaga. Seejärel näitas Mari-Ann kuidas jälg maha teha ja kuidas koer seda “loeb”.

Kui teooria selgeks sai, asuti praktika kallale. Iga koeraomanik tegi maha ühe jäljeraja ning oligi kõik valmis selleks, et koerad proovile panna.

Andropoff peremees Mihkel Rauaga, eksamineerija Mari-Ann Rehk, Amber Hope Iris perenaise Kristiin Helisaluga.

Koerad olid tublid, sest ükski sihtpunkt ei jäänud leidmata. Mõne sihtpunktini ei jõutud küll nii otse ja kiiresti kui koolitaja oleks soovinud, aga tegemist oli siiski paljudele osalejatele esimese sellelaadse katsega. Nüüd vaja vaid peremeest tagant sundida ja kodus trenni teha ning uus jahihooaeg võib alata.

Kaks Baieri verejäljekoera aga olid nii tublid, et tegid ära suisa verejäljekatse. I järgu tunnistuse omanikud on Andropoff (omanik Grete Pokk) ja Amber Hope Iris (omanik Kristiin Helisalu). Palju õnne!

 

JAGA