Saaremaa küttimislube juurde ei küsi

Saaremaa küttimislube juurde ei küsi

3410
Foto: Pixabay

Möödunud nädalal küttisid Saaremaa jahimehed kaks hunti, millega on maakonnale jagatud hundiload praeguseks ammendunud.

Viimane hundiluba realiseeriti 24. veebruaril, kui Toomas Lõhmus laskis Kuumi jahipiirkonnas emase hundi, päev varem leidis Mikko Undresti tabamusest otsa mullu 70 lammast murdnud Muhu hunt, kirjutab Saarte Hääl. Kokku on Saare maakonnas 2016. jahindusaastal tabatud neli isast ja üks emane hunt.

Keskkonnaameti jahinduse spetsialist Ivar Marlen ütles, et hundijahi hooaeg kestab Saaremaal veel ka märtsikuus ning soovi korral on võimalik lube juurde anda.

Saarte jahindusseltsi tegevjuhi Ive Kuninga sõnul ei ole hundid Saaremaal otsa lõppenud, kuid et jahimeeste ettepanekuid, mis seotud küttimismahuga, käsitletakse alati suure verejanuna, siis jahimehed uusi lube ei taotle. “Kui keskkonnaagentuur leiab, et meie huntide arvukus on ikka veel liialt suur ja tuleb veel küttida, eks me siis üritame,” lisas ta.

Keskkonnaagentuuri eluslooduse osakonna juhataja Uudo Timm ütles, et pärast Muhu hundi tabamist nad täiendavat küttimist vajalikuks ei pea. “Et Muhu hunt on kätte saadud, siis on antud momendil probleemid ka lahendatud.”

Loe edasi Saarte Häälest.