Saare uluk pidas traditsioonilist ühisjahti

Saare uluk pidas traditsioonilist ühisjahti

1743
Saare Uluki jaht. Fotod: EJS

25. jaanuaril korraldas Saare Uluk traditsioonilise jahi partneritele ja klientidele. Jaht toimus Karja jahipiirkonnas ja selles osales 105 kütti ja 29 ajajat. Jahimeestel olid abiks 9 neljajalgset sõpra.

Hommik algas registreerimisega ja hommikukohviga Suure Tõllu puhkekülas. Samas toimus ka rivistus ja instruktaaž ning jahi „lahtipuhumine“.

Jahijuhatajaks oli Lembit Soe, kes kindlakäeliselt jahimehi ohjas ja tagas hea korralduse ja turvalisuse kogu päevaks.

Saare Uluki juhi Mihkel Tarvise sõnul kohati ja kütiti seekord küll vähem ulukeid kui eelnevatel aastatel, aga seda aastat iseloomustasid kaks trofeed, mida enne pole olnud. „Küttidel õnnestus tabada kaks medaliväärset trofeed: üks hõbemedali ja teine pronksi väärne hirvepull,“ ütles Tarvis. „Hea uudis oli see, et metssigade proovid olid korras ja ka Keskkonnainspektsioonil polnud seekord meile etteheiteid, pigem saime isegi kiita,“ lisas ta.

Saare uluki jahti korraldatakse traditsiooniliselt kliendijahina jahiaasta lõpus ja see on jahimeeste hulgas populaarne. Samas on jaht tuntud oma hea korralduse poolest. Kuna jahis osalevad ajajatena alati ka mittejahimehed, siis on jaht oluline ka jahipidamise kui traditsioonilise tegevuse tutvustamise poolest.

Suur tänu Saare Ulukile hea korralduse eest ning jõudu ja kivi kotti järgnevateks aastateks!