Rumeenia karu murdis kitse ja tungis koolimajja

Rumeenia karu murdis kitse ja tungis koolimajja

1580
Foto: Pixabay

Rumeenia keskosas Transilvaanias Miercurea Ciuci külas tuli maha lasta pruunkaru, kes maakonnakeskuses asuva maja aias murdis kitse ja murdis koolimaja territooriumile.

Kohaliku politseiniku sõnul käis karu keset päeva kohaliku elaniku aias ning murdis sealse kitse ning seejärel ronis üle kõrge tara sisenedes kooli territooriumi. Koolis aga polnud kedagi, kuna kestab koolivaheaeg, vahendab Associated Press.

Harghita maakonna ametnik Sandor Peters kinnitas, et karu murdis kitse, uitas koolimaja aias ja tegi oma liikumisteel mitu puhkepeatust. Pärast mitut tundi tagaajamist õnnestus karu tupikusse ajada ja ta seal maha lasta.

Päev enne intsidenti ründas Brașovi lähedal loomaaias karu kahte loomaaia töötajat, kes läksid kolme karu elukohaks olevat ala puhastama. Võimude sõnul eirasid töötajad turvareegleid, kuna nad ei suunanud loomi enne ala puhastamist teise kohta.

Rumeenia metsades elab üle 6000 pruunkaru ning viimastel aastatel on üha enam karusid hakanud küladesse ja linnadesse tulema, kuna leiavad sealt lihtsamini toitu. Rumeenia võimud kaaluvad karude küttimismahtu suurendada.