PRESSITEADE: Eesti hirvepeibutajad tegid Euroopas ajalugu

PRESSITEADE: Eesti hirvepeibutajad tegid Euroopas ajalugu

441
Võitjad individuaalarvestuses.. Foto Linda D. Lätist
Võitjad individuaalarvestuses Foto Linda D. Lätist

PRESSITEADE
EESTI JAHIMEESTE SELTS

04.10.2021

 

Eesti hirvepeibutajad tegid Euroopas ajalugu

  1. oktoobril toimus Ungaris Budapestis maailmanäituse „One with nature” raames Euroopa hirvepeibutamise meistrivõistlused, mille võitis eestlane Innar Uus.

 „See oli midagi uskumatut, mida ma kujutan ette, et Baltimaade ajaloos pole tükil ajal juhtunud. See, mida saavutasime, näitab seda, et harjutamine viib sinna punkti, kuhu siin (Budapestis ‒ toim) me nüüd jõudsime, “ kommenteeris vahetult pärast võitu uus Euroopa meister hirvepeibutamises Innar Uus.

Punahirve peibutamise meistriks tituleeriti Eesti jahimees Innar Uus, teiseks jäi ungarlane Kasper Mate ja kolmandaks tšehh Tomas Tresky. Innar Uus lõpetas ka päev varem Gödöllös toimunud eelfinaalis esimesena. Viimati toimusid Euroopa meistrivõistlused hirvepeibutamises 25. mail 2019 Valgevenes Krasny Boris. Toona jäi eesti meeskond 8. kohale ning individuaalarvestuses saavutas kõrgeima, 11. koha Andres Maripuu.

„Ma ei saa siiamaani aru mis toimub. Meil ei olnud isegi lippu kaasas, sest me ei tulnud siia võitma. Ma arvasin, et saame kuskil keskmise koha, aga näe, ära tuli,“ kommenteeris võitu delegatsiooni juht ning EJS-i tegevjuhi asetäitja Andres Lillemäe.

Budapestis Hungexpo näitusehallis avati 25. septembril grandioosne loodus- ja jahindusteemaline maailmanäitus „One with nature“. Näitus „Loodusega üks” on selle aasta maailma suurim loodusteemaline näitus. Näitusala on ära jaotatud 75 000 ruutmeetrile ja 8 näitusehalli peale. Näitusel näeb nii jahinduse, looduskaitse, vee-elustiku, bioloogilise mitmekesisuse ja jätkusuutliku looduskasutuse teemalisi ja muid tänapäeva tehnikaga seonduvaid väljapanekuid. Näituse kohta saab lugeda lähemalt siit: https://www.ejs.ee/ungaris-toimub-suurim-loodus-ja-jahindusteemaline-maailmanaitus/ .

Lisaks toimus möödunud nädalal kahe suure jahindusorganisatsiooni (Euroopas FACE ja maailmas CIC) aastakonverentsid. Euroopa katusorganisatsiooni FACE konverentsil tunnustati muuhulgas Euroopa jahimeeste bioloogilise mitmekesisuse (Biodiversity Manifesto) programmis osalevat kümmet märkimisväärset projekti. Eesti Jahimeeste Seltsi sai „Ulukid teel“ projekti eest kõige innovatiivsema projekti auhinna. Tunnustuse kohta saab rohkem lugeda siit: https://www.ejs.ee/ejs-i-ulukid-teel-projekt-sai-euroopas-korge-tunnustuse/  ja siit: https://www.face.eu/2021/10/celebrating-10-years-of-promoting-the-conservation-value-of-hunting/

Peibutamise meistrivõistluste pildid ja videod on alla laaditavad siin: https://wetransfer.com/downloads/393e2f6d0b46813286f4a34b2fb3a1d320211004074033/ea349a

Lp ajakirjanikud! EJS osales pea kahenädalasel visiidil Ungaris ning nii konverentside kui maailmanäituse raames toimus mitmeid märkimisväärseid sündmusi. EJS-il on olemas sellest mahukalt foto- ja videomaterjali. Kes soovib, palun võtke ühendust andra@ejs.ee või videote puhul urmas@ejs.ee.

Kontakt

Andres Lillemäe

Eesti Jahimeeste Selts

Tegevjuhi asetäitja

Tel 565 1625

andres@ejs.ee

Teate edastas

Andra Hamburg

Eesti Jahimeeste Selts

pressiesindaja-toimetaja

andra@ejs.ee

JAGA