Postimees Juunior küsib, Tõnis Korts vastab: kas metssead on inimesele ohtlikud?

Postimees Juunior küsib, Tõnis Korts vastab: kas metssead on inimesele ohtlikud?

2344
Foto: Flickr

Postimehe noortele mõeldud erilehe Postimees Juunior lugejatel on võimalus spetsialistidelt küsida loomateemalisi küsimusi. Seekord vastab küsimusele EJSi tegevjuht Tõnis Korts.

Tavaliselt ei ole metsanotsud inimesele ohtlikud. Neid ei ole vaja karta. Piisab, kui olla ettevaatlik. Neil on väga hästi arenenud kuulmine ja haistmine. Seetõttu hoiavad nad ise inimesest heaga eemale. Vahel võib inimesele ohtlik olla emane metssiga ehk emis, kui ta on põrsastega. Seda juhul, kui ta tunneb, et inimene võib tema põrsastele ohtu kujutada.
 
Tavaliselt juhtub see siis, kui inimene satub metssea pesa juurde või loomale liiga lähedale. Siis kaitseb ta aktiivselt oma väikeseid ja selle käigus võib ka rünnata. Seetõttu on soovitatav kevadel-suvel metsas põrsaid kohates eemalduda, mitte neid imetlema jääda või pildistama hakata.
 
Nii nagu teised haavatud loomad, võib ka metssiga vigastatuna olla ohtlik. Vahel on teel juhtunud avarii, kus metssiga on viga saanud, aga elus. Sel juhul ei tohi talle ligineda, vaid helistada tasulisel lühinumbril 1313 või tasuta numbril 633 1313 ja anda juhtumist teada.