Poola tahab lubada noori jahile

Poola tahab lubada noori jahile

907
Foto: Flickr

Poola on ainus Euroopa riik, kes tahab jahil viibimiseks kehtestada alla 18-aastaste alammäära. Poola seadused on selles osas seni olnud õigustamatult diskrimineerivad.

15. aprillil arutab Poola parlament ettepanekut muuta jahiseaduse sätteid, et võimaldada alla 18-aastastel viibida jahtidel vanemate või seaduslike eestkostjate nõusolekul.

Alates 2018. aastast on Euroopa jahindusorganisatsioon FACE väljendanud tõsist muret Poola jahiseaduse muutmise pärast. Möödunud aastal kutsus FACE koos Poola jahindusorganisatsiooniga korduvalt valitsust üles seadust muutma. Üle 10 000 poolaka andsid oma allkirja selle seaduse muutmise petitsioonile.

FACE ja Poola jahindusorganisatsiooni arvates on alammäära kehtestamine õige samm. Praegu on jahindusega tegelemine noorte inimeste seas kasvav trend Euroopas. Lisaks propageerivad Euroopa riiklikud jahiseltsid aktiivselt jahipidamist noorte seas. Noortele õpetatakse jahindusega seonduvalt loodusteadust, elulooduse majandamist ja loomade heaolu tundma. See on positiivne mitte ainult laste vaimsele, vaid ka nende füüsilisele arengule, eriti ajal, mil noored veedavad õues aina vähem aega.