Piltuudis: haruldane kaader metsseapõrsaste pesast

Piltuudis: haruldane kaader metsseapõrsaste pesast

3490

Kui paljud on sattunud looduses metsseapõrsaste pesa juurde? Tõenäoliselt mitte just väga palju. Kui see kogemata peaks ka nii juhtuma, siis tavaliselt triibikutega emis ajab võõrad emalõvi kombel pesast eemale. 

Jõgevamaa jahimees Ingo Nautras käis eile kella viie-kuue vahel Pikknurme lähistel kopra elu vaatamas, kuid leidis hoopis midagi huvitavamat – metsseapõrsad! 

Nautras: „Kõndisin mööda soistunud ala. Läksin pilliroo juurde ja jäin hetkeks seal seisma. Ja siis kuulsin pilliroo seest sahinat ja nägin, et metssea kari jooksis sealt välja. Läksin sigade magamiskohta vaatama ja nägin pilliroost ehitatud suurt kuhja. Esialgu mõtlesin, et äkki kobraste tehtud. Hakkasin kuhja lähemalt uurima, aga niipea, kui seda puudutasin, jooksis sealt emis välja. Nägin, et keegi liigutab end seal ja selgus, et põrsad jäid sinna. Kahte põrsast nägin. Tegin kiirelt paar pilti ja läksin ruttu ära, et neid rohkem mitte segada ega hirmutada.“

Kindlasti ei kutsu me üle metsloomade rahu rikkuma! Kui te näete noorloomi, siis eemalduge kiiremast korras, sest enamasti on emasloom lähedal, kes poegi kaitstes võib rünnata! 

Esimesed põrsad

JAGA