Peagi valmistatakse kaks esmatöötlemise õppefilmi jahimeestele

Peagi valmistatakse kaks esmatöötlemise õppefilmi jahimeestele

929
Fotol vasakult Marko Levo, Evi Randpere, Harles Kaup. Foto: EJS

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskojas (EPKK) toimus 16. septembril nõupidamine ulukiliha esmatöötlemise õppevideote valmistamise kohta.

Õppefilmid on mõeldud jahimeestele ulukiliha esmatöötlemise kvaliteedi ja selle alaste teadmiste tõstmiseks. Mõlema õppefilmi pikkuseks on u 5 minutit ja need peaksid valmima selle aasta lõpuks. Üks õppefilm räägib sellise ulukirümba esmatöötlemisest, mis antakse üle edasiseks käitlemiseks ulukiliha kokkuostjatele ja teine räägib kütitud ulukiliha omaks tarbeks kasutamise esmatöötlusest.

”Üks pilt räägib rohkem kui tuhat sõna. Sellised lühifilmid on jahimeestele äärmiselt vajalikud ja palju lihtsamini arusaadavad kui keerulised ja pikad määruste tekstid. Meil on olemas eelnev hea kogemus seakatkualaste bioohutuse nõudeid tutvustavate filmide koostamisel, ” ütles EJSi tegevjuht Tõnis Korts.

Filmi valmistamist korraldab EPKK ja sellele aitavad kaasa Eesti Jahimeeste Selts ja Veterinaar- ja Toiduamet. EJSi poolt koordineerib tegevust tegevjuht Tõnis Korts, VTA poolt Põhja regiooni loomatervishoiu ja loomakaitse juhtivspetsialist Harles Kaup. Projekti juhib EPKK kvaliteedijuht Evi Randpere.

Eelnevalt on seoses seakatkuga valminud õppefilmid bioohutuse, seakatku piirkonnas metssigade küttimise ja surnuna leitud metssea kohta ning pärast küttimist metssigade käitlemise kohta.