Pärnumaalt leiti seakatkuga nakatunud metssiga

Pärnumaalt leiti seakatkuga nakatunud metssiga

1151
Foto: FlickrSurmava viirushaiguse tuvastas veterinaar- ja toiduamet 22. jaanuaril ühelt Lääneranna vallast Kiska külast kütitud metssealt.

Jaanuaris andis Maailma Loomatervise organisatsioon (OIE) Eestile kodusigade sigade Aafrika katku (SAK) vaba maa staatuse. See tähendab, et Eestis on suudetud haigus farmidest eemal hoida, kirjutab Õhtuleht.

Veterinaar- ja toiduameti (VET) peadirektori asetäitja Olev Kalda sõnas pressiteates, et tegemist on suure tunnustusega. „Kuna Eestis pole kahe aasta jooksul SAKi kodusigadel tuvastatud, siis õnnestus deklareerida SAK vabadus kodusigadel. SAK vaba maa staatus tõstab usaldust ka kaubanduspartnerite silmis ning Belgia näitel võib öelda, et tänu SAKi vaba maa staatuse saavutamisele õnnestus ettevõtetel pääseda oma toodanguga mitmele välisturule,“ selgitas Kalda saavutuse olulisust.

Eesti jahimeeste seltsi tegevjuhi Tõnis Kortsu sõnul on sigade Aafrika katku vastu võitlemisel ning katku seafarmidest eemal hoidmisel ära tehtud suur töö, mida saab ka rahaliselt mõõta. „Kuigi seakatku leide esineb senini metssigadel, on kodusigadest puutumatus hea koostöö tulemus,“ selgitas Korts.

Loe lähemalt Õhtulehest.