Murelik Euroopa arutas võitlust seakatkuga

Murelik Euroopa arutas võitlust seakatkuga

934
Foto: Pixabay
 title=


Eesti Jahimeeste Seltsist käidi Saksamaal teistele Euroopa riikidele jagamas kogemust, kuidas on meil võideldud Aafrika seakatkuga. Iseäranis on tauditõrjujatel õppida Eestis tehtud infotööst.

See oli esimene kord, kus kõik huvigrupid alates jahimeestest, veterinaaridest, teaduritest kuni Euroopa Komisjoni, Euroopa toiduohutusameti ja põllumajandussektorini nii kõrgel tasemel kokku said, et seakatku vastu tihedamat koostööd teha.

Konverents toimus jaanuari lõpus Euroopa suurima jahimessi Jagd & Hund raames. Eestis käis kokkutulnutele kõnelemas siinse jahimeeste seltsi pressiesindaja Andra Hamburg. „Rääkisin, millist koostööd oleme teinud ja materjale välja andud,” lausub ta. Heaks näiteks olid nii videod kui ka koostöö riigi, veterinaar- ja toiduametiga, talupidajate ning seakasvatajatega.

„Eesti eduloo taga ongi just infojagamine,” kõneleb ta, lisades, et edukalt toimisid ka maakondades korraldatud teabepäevad, kus jahimeestele olukorda tutvustati ning räägiti, mida katku ajal teha. Riigi poolt valmis seakatku koduleht, kus teinekord ilmus isegi kuus uudist päevas. Samuti on paljudest riikidest küsitud eestlaste tehtud infovoldikut selle kohta, kuidas katku tõrjuda. „Seal on kõik hästi lihtsalt öeldud,” selgitab Hamburg teabelehe populaarsust.

Loe lähemalt Maaelust.