Millal on lund oodata?

Millal on lund oodata?

4988
Foto: Pixabay

Kuigi esimene lumi on juba korra nähtud, keeras ilm taas soojaks. Mis saab aga edasi, kas millalgi on lumelootust näha?

EJS uuris ilmaportaalidest, mida lähiajaks oodata on. Nii eesti- kui välismaised ilmaennustusportaalid lähiajaks lund maha sadamas ei näe. Ilm püsib pigem soe, plusskraadide ringis. Sooja lubatakse 4-11 kraadi piires.

Kuigi Eesti ilmateenistus lubab 2. ja 3. novembriks kohati lörtsi ja vihma, siis Norra ilmateenistus (Yr.no) lörtsi pigem ette ei näe, vihmasadu aga küll, kuid lubatakse kohati ka päikest ja kuivemat ilma.

Eesti ilmateenistuse sõnul püsib kuni 7. novembrini Eestis madalrõhkkond, esineb nii tugevat kagu- kui idatuult. Samuti lubatakse pea igasse päeva vihmasadu. Norrakad lubavad ka võrdlemisi halli ilma, alates 4. novembrist kuni 11. novembrini on ilm vahelduva pilvisusega ja kohati sajune. Sooja lubatakse 5-8 kraadi, öösel 1-6 kraadi sooja.

Samas aga ilmaennustus lubab kuu teise poolde lörtsi ja lund. Kuu teises pooles saab sõnaõiguse ka lõunapoolne kõrgrõhuala. Nii vahelduvad kõrgrõhuharjad üle Skandinaavia itta liikuvate madalrõhulohkudega, mis toovad meile niiskust ja avavad tagalas tee põhjast saabuvale külmale. Vihmahood asenduvad üha sagedamini lörtsi ja lumega, kirjutas ilmateenistus. Kuu keskmine õhutemperatuur tuleb kuu esimesel poolel normist kõrgem, teisel poolel normi lähedane (norm 0,5..4,7°C). Sademeid on normi piires või enam (norm 51..73 mm).

Seega näib, et tali ikkagi taeva ei jää ning mõne nädala pärast võib lund oodata. Kas siis ka hundijahti pidada saab, seda näitab aeg.

JAGA