Metssigade küttimisega saavad jahimehed hakkama

Metssigade küttimisega saavad jahimehed hakkama

2679
ERR Eesti Jahimeeste Seltsis. Foto: EJS

Seakatku leviku piiramiseks tuleb Eestis veebruari lõpuks küttida 7500 metssiga, kuid veterinaar- ja toiduamet (VTA) leiab, et seda arvu võiks suurendada. Jahimeeste arvates oldakse küttimiskohustuse täitmisega graafikus.

Vääna kandis lasti jaanuari alguses maha seakatkus metssiga. See oli esimene Harku vallas, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

VTA on seadnud eesmärgiks 1,5 metssiga 1000 hektari jahimaa kohta selleks, et vähendada kontakte metssigade vahel, et haigus ei leviks. Veebruari lõpuks peaks olema Eestis kütitud 7500 metssiga.

“Jahiaasta lõpeb meil veebruariga ja küttimisnormid määratakse jahiaastaga. Aasta lõpu seisuga me võime öelda, et 70 protsenti küttimismahust on täidetud. Poolteist kuud on veel, nii et ma arvan, et me saame selle 7500 metssea küttimisega hakkama,” rääkis Eesti Jahimeeste Seltsi tegevjuht Tõnis Korts.

VTA märkis, et seakatku saabumisel Eestisse oli lund vähe ja metssigade loendamine jälgede järgi võis olla ebatäpne, mis tähendab, et küttida võiks veelgi rohkem.

“Võiksime veelgi seda arvukust allapoole saada, sellepärast oleme teinud üleskutseid jahimeestele, et seal, kus on juba saavutatud see piir, võimalusel küttida neid rohkem, et me ükskord sellest haigusest vabaks saaksime,” rääkis VTA osakonnajuhataja Harles Kaup.

Vaata lähemalt ERRist.